Chcesz odświeżyć wygląd kuchni? Czasem wystarczy tylko zmiana koloru ścian, by wnętrze nabrało nowego, świeżego wyglądu.

Wskutek gotowania, smażenia, czy pieczenia ściany kuchni narażone są na wiele zabrudzeń. Wysoka temperatura, tłuszcze, sok z owoców, czy woda nie są sprzymierzeńcami utrzymania czystości. Nie powinniśmy się zatem dziwić, że to pomieszczenie wymaga remontu o wiele częściej niż reszta naszego domu.

Jeśli chcemy szybko i skutecznie odświeżyć wnętrze naszej kuchni powinniśmy zdecydować się na pomalowanie ścian. Malowanie w przeciwieństwie do kładzenia płytek ceramicznych jest szybkie, ekonomiczne, a co najważniejsze daje natychmiastowy efekt.

Farba do zadań specjalnych

W kuchni idealnie sprawdzi się lateksowa farba do pomieszczeń mokrych. PARA Paints Platinum Plus Kittchen&Bath zawiera ceramiczne mikrokuleczki, które wytwarzają swoistą powłokę. Dzięki niej farba charakteryzuje się właściwościami zbliżonymi do płytek ceramicznych. Odporność na wilgoć i ścieranie ułatwia czyszczenie, a zawartość środków grzybo- i pleśniobójczych sprawia, że nasze ściany będą bardziej odporne na zabrudzenia. Ponadto pomalowana ściana nie żółknie z upływem czasu, dzięki czemu długo możemy cieszyć się pięknym kolorem nowego wnętrza.

Kolor pobudza apetyt

Decydując się na odświeżenie kuchni powinniśmy zdać sobie sprawę, że barwy mogą mieć wpływ na nasz organizm. Odpowiedni dobór koloru ścian lub dodatków może sprawić, że nabierzemy ochoty na jedzenie lub wręcz przeciwnie. Na przykład pomarańczowy to idealny kolor dla niejadków. Barwa stymuluje aktywność mózgową, co zwiększa ilość tlenu w organizmie i pobudza nasz apetyt. Zupełnie inaczej jest w przypadku koloru niebieskiego. Powinny wybierać go osoby przebywające na diecie.

Bez wątpienia kuchnia jest sercem każdego domu. Warto by prócz nosa i podniebienia cieszyła swoim wystrojem i aranżacją także nasze oczy.

cena PARA Platinum Plus 4200 Kittchen & Bath: od 59,00 zł brutto,

wydajność: 12 m2/ 1 L

Farby PARA dostępne są w salonach wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach farb PARA. www.para.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *