Kamionki to popularne miejsce do zamieszkania. Popularne, gdyż od wielu lat  inwestują tam wielkopolscy deweloperzy. O przeprowadzce na południe Poznania decydują nie tylko atrakcyjne ceny domów i łatwy dojazd, ale również piękny krajobraz rozciągający się za oknem.

Kamionki położone w gminie Kórnik już od wielu lat są stają popularnym kierunkiem przeprowadzki poznaniaków. Z czego to wynika? Bliskość centrum miasta, dogodne połączenie z Trasą Katowicką oraz całodobowa komunikacja miejska to nie jedyne czynniki decydujące o wzroście liczby mieszkańców podpoznańskiej miejscowości. Powierzchnię Kamionek w 70 proc. zajmują lasy. Tym samym, praktycznie każde nowe osiedle powstające w tym regionie graniczy z kompleksem leśnym, co automatycznie podnosi atrakcyjność tego miejsca i kusi klientów.

Wyspiarski klimat
W Kamionkach przy ul. Porannej Rosy znajduje się osiedle Przy Lesie, największe w okolicy. Deweloper, Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk realizuje je od 2007 roku, i do tej pory powstało 84 domy. Na terenie osiedla przeważają dwa rodzaje domów wolnostojących z cegły klinkierowej lub tynku mineralnego. – To co wyróżnia domy na tle innych inwestycji to z pewnością zabudowa w stylu angielskim oraz atrakcyjne metraże działek od 838 mkw – przekonuje Piotr Grzegorczyk, wiceprezes Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk – Dodatkowo klient decyduje czy chce kupić dom z garażem czy tańszy bez. Alternatywę stanowią domy bliźniacze o metrażu od 83 mkw w cenach od 375 tys. zł brutto – dodaje Grzegorczyk. Co ciekawe, na osiedlu inwestor udostępnił w pełni wyposażony Dom Wzorcowy, na podstawie którego można ocenić jego funkcjonalność.

Zielona osada
Kolejnym deweloperem, który zdecydował się na inwestycje w Kamionkach jest Questor Development. Na powstającym osiedlu Leśny Zakątek klientów kuszą domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. – Nowoczesna architektura oraz urokliwa lokalizacja wpływa na duże zainteresowanie naszą propozycją. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego, III etapu, w ramach którego powstanie 20 domów o powierzchni ponad 73 mkw – mówi Anna Pacyńska-Bujna, kierownik działu sprzedaży Questor Development – Jego zakończenie planowane jest na IV kwartał 2012 – dodaje Pacyńska-Bujna. Dwupoziomowe szeregowce w cenie od 279 tys. zł brutto będą dostępne na działkach o powierzchni od 138 do 290 mkw. Ciekawostką jest, że posiadacze domów wybudowanych w ramach I etapu inwestycji  oraz  II etapu, który jest w sprzedaży i będzie oddany w czerwcu 2012 roku, mogą pochwalić się  ponad stuletnimi drzewami na swoich działkach.

Otoczenie inwestycji lasami wykorzystują deweloperzy w nazewnictwie realizowanych tam osiedli. W tym przypadku to nie tylko zabieg marketingowy, ale postawienie na fakty. W podpoznańskch Kamionkach żyje się spokojnie. Sąsiedztwo rozległych terenów spacerowych sprzyja odpoczynkowi, co decyduje o wzrastającej popularności tego miejsca. Walory gminy Kórnik docenili również inny deweloperzy. W okolicy tej powstają inwestycje firmy Skaland, Dombud, EkoHome oraz LT Development.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *