budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Czy warto kupić mieszkanie na wynajem?

2020-01-10

Obecnie rynek deweloperski ma swój dobry czas. Nowe mieszkania bardzo szybko się sprzedają, choć ich ceny są coraz wyższe. Jednocześnie oczekiwania nabywców ciągle się zmieniają. Jakich mieszkań poszukują Polacy? Czy warto kupować je na wynajem?

Rynek deweloperski – ciągłe zmiany

Trudno jest zdefiniować najbardziej poszukiwanego metrażu na rynku. Wszystko jest zależne od tego czy osoba kupująca nabywa je dla siebie, czy pod wynajem. W tym drugim przypadku raczej stawiają na mieszkania o metrażu 25-30 mkw. Dają one wówczas największą szansę na to, że otrzyma się za nie zwrot z inwestycji. Konsumenci, którzy poszukują czegoś dla siebie, bardziej stawiają na duże mieszkania, które mogą mieć ponad 50 mkw. Szukania sporych metraży to tendencja, którą spotyka się przede wszystkim u osób, które chcą założyć rodzinę.

Osoby potrzebujące większej przestrzeni, często zamiast mieszkań wybierają dom pod miastem. Jednakże to się zmienia! Domy są coraz droższe, dlatego odrzucają potencjalnych kupców. Zamożniejsi klienci mogą sobie pozwolić na duże mieszkania, których metraż przekracza 80 mkw. Inni wybierają apartament w centrum i jednocześnie dom letniskowy na obrzeżach. Bardzo dużo zależy od przeznaczenia wybranej inwestycji.

 

 

 

Czy to dobry moment na zakup nieruchomości?

Przed kilka ostatnich lat deweloperzy budowali na potęgę. Co kwartał branżowa prasa donosiła o kolejnych rekordach, gdy mowa o liczbie mieszkań wystawionych na sprzedaż. W ostatnich miesiącach widać wyraźne spowolnienie – w II kwartale bieżącego roku oddali do użytku mniej lokali niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Spowolnienie w branży może niekorzystnie przełożyć się na ceny nieruchomości, które mogą pójść mocno w górę.

Kiedy zakup mieszkania pod wynajem się opłaca?

Aby mieszkanie zakupione z myślą o wynajmie faktycznie przynosiło zyski, musisz uwzględnić kilka kwestii:

Ilość potencjalnych najemców – pamiętaj o tym, że jeżeli chcesz wynająć mieszkanie musisz się zastanowić komu chcesz je wynajmować. Inne potrzeby będą mieć studenci, a inne rodziny z dziećmi.

Lokalizacje mieszkania – dla osób wynajmujących jest bardzo istotna. Jeżeli mieszkanie jest położone na obrzeżach miasta i bez dostępu do komunikacji miejskiej, to trudno będzie Ci znaleźć mieszkańców.

Cena – wysokość czynszu musi być adekwatna do oferowanego metrażu, jak i czynszu.

 

Jeżeli poszukujemy mieszkania w tym mieście nad Bystrzycą, warto zaufać inwestorowi Nieruchomości Lalak Properties. Jest to firma deweloperska z Lublina z dużym doświadczeniem.

Więcej informacji: https://diamentowewzgorze.pl/

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

mieszkanie kupno dom zakup

Zobacz także...

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

2021-04-26

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

Butle gazowe znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, na działce i na biwaku. więcej...

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

2021-03-29

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

Zima to ciężki okres dla instalacji każdego typu, zwłaszcza gdy okres ten opiewa w srogą aurę i siarczyste mrozy lub obfite opady śniegu. Ten czas to także okres próby dla przydomowej oczyszczalni ścieków, której prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne dla całego budynku. Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków może więc zamarznąć zimą i jak można ją zabezpieczyć tak, aby funkcjonowała sprawnie przez cały rok? więcej...

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

2021-02-02

Jak wprowadzić do wnętrza styl rustykalny?

Dom w stylu rustykalnym wydaje się świetną opcją. Nawiązuje to sielskiego życia na wsi, na łonie natury. To jedynie część prawdy, jednak urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym to jeden z trendów wnętrzarskich na 2021 rok. Jak podkreślają fachowcy, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć aranżację, która będzie zachwycać. więcej...

Panele podłogowe do domu lub mieszkania – poznaj ich zalety

2021-01-25

Panele podłogowe do domu lub mieszkania – poznaj ich zalety

Montaż paneli podłogowych oparty jest obecnie na innowacyjnym systemie zatrzaskowym. Do położenia paneli nie potrzebujesz gwoździ lub kleju, a sama praca jest bardzo przyjemna. więcej...

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z pompy ciepła?

2020-12-22

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z pompy ciepła?

Idealnym źródłem ciepła dla każdego rodzaju budynku jest oczywiście pompa ciepła. Urządzenie to posiada mnóstwo zalet, które z całą pewnością przekonują do jego zakupu. więcej...