Narzędzia stosowane w codziennej pracy muszą charakteryzować się niezawodnością i wygodą użytkowania. Podczas czynności wykonywanych pod napięciem dodatkowy wymiar zyskuje również kwestia bezpieczeństwa. Wprowadzone na polski rynek przez firmę LŁ izolowane narzędzia marki Isotools to wyjątkowa propozycja, której szczególne zalety z zakresu bezpieczeństwa z pewnością docenią profesjonaliści z branży elektrycznej.

Niemiecka firma Isotools już od ponad 20 lat dba o zapewnienie użytkownikom najwyższego poziomu ochrony. Produkty marki Isotools eksportowane są do 64 krajów świata, wyznaczając najwyższe standardy zabezpieczeń przed porażeniem prądem.

Ergonomicznie i z pomysłem

Stosowana przez firmę Isotools izolacja nie tylko zabezpiecza użytkownika przed porażeniem prądem, ale również ostrzega przed nadmiernym zużyciem powłoki. Pierwsza, spodnia warstwa jest koloru żółtego, natomiast druga, zewnętrzna – czerwona. Jeśli uszkodzenie mechaniczne spowoduje, że widoczny stanie się kolor żółty, jest to sygnał do niezwłocznego wyeliminowania narzędzia ze wszystkich prac pod napięciem elektrycznym.

Gładkie i elastyczne tworzywo sztuczne zastosowane do stworzenia izolacji eliminuje poślizg dłoni, jest przyjemne w dotyku i zapewnia dobre trzymanie przyrządów. Ergonomiczne i przemyślane konstrukcje pozwalają efektywnie wykorzystać wkładaną w pracę energię, a charakterystyczny, żywy czerwony kolor powoduje dodatkowo, że narzędzia są dobrze widoczne.

Solidnie przetestowane

Przed dopuszczeniem do użytku, sprzęt firmy Isotools poddawany jest surowym procedurom testowym zgodnym z wymagającą europejską normą EN60900. Określa ona, jakim próbom muszą być poddane narzędzia, aby zostały zakwalifikowane do pracy po napięciem 1000 V prądu zmiennego oraz 1500 V prądu stałego.

Podczas testów na przebicie narzędzie najpierw przetrzymuje się w wodzie przez 24 godziny, a potem przez 3 minuty przepuszcza przez nie prąd pod napięciem 10000 V. W ten sposób przyjęty zostaje aż 10-krotny margines bezpieczeństwa. Następnie sprzęt jest ogrzewany do temperatury 70 st. C, a po schłodzeniu do izolacji dociska się elektrodę z siłą 20 N przy napięciu 5000 V prądu zmiennego przez okres 3 minut.

Później narzędzie przez 168 godzin przetrzymuje się w temperaturze 70 st. C, po czym przez 3 minuty próbuje się zdjąć izolację z siłą 500 N w temperaturze pokojowej. Badanie odporności ogniowej polega z kolei na wystawieniu narzędzia na 10-sekundowe działanie otwartego płomienia, który nie powinien rozszerzać się dłużej niż 20 sekund i nie może osiągnąć większej wysokości niż 120 mm.

Żadne uszkodzenia nie mogą się pojawić także podczas testu na uderzenia powierzchni narzędzia, które przetrzymywane było przez 2 godziny w temperaturze -25 st. C. Na koniec narzędzie zanurza się w cieczy, przez którą przepuszczany jest prąd zmienny, ponownie o napięciu 10000 V. Po przejściu również tej próby, narzędzie dostaje zezwolenie do pracy pod napięciem 1000 V.

Bogata i wciąż rozszerzana paleta narzędzi marki Isotools, których dystrybucją na polski rynek zajmuje się firma LŁ, obejmuje izolowane nasadki i pensety, szczypce, piły i młotki. Uwagę elektryków i instalatorów zwrócą z pewnością specjalnie zaprojektowane modele nożyków o profilowanych ostrzach. Klucz nasadowy z praktyczną i wygodną rączką typu T jest z kolei idealnym przykładem połączenia bezpieczeństwa, ergonomii i wykończenia na najwyższym poziomie. Do narzędziowego niezbędnika warto dołączyć także klucze płaskie i oczkowe, w przygotowanej przez firmę LŁ ofercie dostępne w rozmiarach od 6 mm do 32 mm.

Projektanci firmy Isotools stawiają sobie za cel tworzenie maksymalnie bezpiecznych akcesoriów, wspierających w pracy najbardziej, ze szczególnym uwzględnieniem elektryków, elektromonterów i instalatorów. Produkowane w niemieckim Wuppertal narzędzia oprócz wysokiej klasy zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym charakteryzuje ergonomia oraz jakość i precyzja wykonania, stanowiące pewną gwarancję ich niezawodnego działania przez wiele lat. Nowość w ofercie firmy LŁ to idealna propozycja dla każdego, kto wykonując ryzykowne prace pod napięciem oczekuje od stosowanych narzędzi zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania na najwyższym poziomie.

Klucz płaski firmy Isotools nr IS200-6, rozmiar 6 mm, cena netto 44,53 zł

Klucz płaski firmy Isotools nr IS200-32, rozmiar 32 mm, cena netto 116,08 zł

Klucz oczkowy firmy Isotools nr IS210-6, rozmiar 6 mm, cena netto 58,77 zł

Klucz oczkowy firmy Isotools nr IS210-32, rozmiar 32 mm, cena netto 157, 52 zł

Klucz nasadowy z rączką typu T firmy Isotools nr IS341-8, rozmiar 8, długość 300 mm, cena netto 138,54 zł

Klucz nasadowy z rączką typu T firmy Isotools nr IS340-19, rozmiar 19, długość 200 mm, cena netto 121,48 zł

Nożyk firmy Isotools nr IS530, cena netto 84,69 zł

Nożyk firmy Isotools nr IS500, cena netto 34,31 zł

Nożyk firmy Isotools nr IS 520, cena netto 51,38 zł

Producent: Isotools

Dystrybutor: LŁ

www.langelukaszuk.pl

——————–

Firma Isotools to niemieckie przedsiębiorstwo, które powstało w 1989 roku w Wuppertal. Na przestrzeni ponad 20 lat osiągnęła pozycję wiodącego na świecie producenta najwyższej jakości bezpiecznych narzędzi izolowanych oraz osprzętu dla elektryków. Zabezpieczenie, jakie zapewnia swoim użytkownikom przed porażeniem prądem jest punktem odniesienia przy ocenie innego sprzętu tego typu w wielu zakątkach świata. Isotools eksportuje swoje wyroby do 64 krajów na 6 kontynentach.

LŁ (dawnej LANGE ŁUKASZUK) rozpoczęła swoją działalność w roku 1987. Od tej pory skutecznie i z powodzeniem działa na konkurencyjnym rynku elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, osprzętu,  oświetlenia automatycznego i klejów termotopliwych. Firma LŁ postawiła sobie za cel szeroko zakrojone doradztwo techniczno-handlowe, handel specjalistyczny ze sklepami narzędziowymi i hurtowniami, a także z marketami budowlanymi. Sprzedanym wyrobom LŁ zapewnia pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną w dwudziestu swoich punktach serwisowych na terenie kraju. Firma LŁ udziela gwarancji, zgodna z gwarancją producenta, tj od 1 roku do 25 lat. Towar dostarczany jest do klienta w ciągu 24-48 godzin od przyjęcia zamówienia. Realizowane są też  zamówienia w określonym terminie (just in time)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *