Jeśli szukasz sposobu na odmienienie wyglądu swojego domu i jednocześnie zwiększenie jego bezpieczeństwa, warto zapoznać się z panelem ogrodzeniowym. Panele ogrodzeniowe są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również stanowią estetyczną ozdobę dla Twojej posesji. Korzyści płynące z zastosowania paneli ogrodzeniowych są liczne. Nie tylko zapewniają one prywatność i bezpieczeństwo Twojemu domowi, ale także chronią przed hałasem oraz niechcianymi gośćmi. Dodatkowo, panele mogą być również wykorzystane jako element dekoracyjny w ogrodzie lub podwórku.

Dzięki ich trwałości i łatwości montażu, panele ogrodzeniowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdego właściciela domu. Niezależnie od tego czy zamierzasz odnowić istniejące ogrodzenie czy też postawić je od podstaw, panele ogrodzeniowe są praktycznym i estetycznym wyborem.

Zapoznaj się z korzyściami, jakie niesie ze sobą zastosowanie paneli ogrodzeniowych i przemieniaj wygląd swojego domu już teraz.

Jakość, bezpieczeństwo czy design? A gdyby tak… nie musieć wybierać?  

Ogrodzenie to jeden z tych elementów krajobrazu, który obecny jest dookoła niemal każdego budynku. I, bądźmy szczerzy, na większość z nich mało kto zwraca uwagę, co najwyżej obdarzając przelotnym, zniesmaczonym spojrzeniem dziurawą siatkę, zardzewiały płot albo połamane deski. Właściciele nowoczesnych budynków wiedzą jednak, że ogrodzenie wokół posesji nie musi być ani byle jakie, ani nieestetyczne, oraz że staroświecki i odstraszający drut kolczasty nie jest jedyną skuteczną metodą zabezpieczającą posesję. Tym, czego chcą świadomi, postępowi właściciele posesji jest nowoczesne, designerskie ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych. W odpowiedzi na te właśnie potrzeby przychodzi MTA, polska firma od ponad 20 lat specjalizująca się w cięciu i gięciu metalowych elementów, w swojej wielkiej, ultranowoczesnej hali produkcyjnej w Prochowicach.

Nowoczesne panele ogrodzeniowe, czyli jak się wyróżnić zachowując spójność

Czym jest nowoczesny panel ogrodzeniowy? To element konstrukcji ogrodzenia, zapewniający lokatorom prywatność oraz bezpieczeństwo, ale też dający możliwość podkreślenia charakteru nieruchomości poprzez odpowiednio dobraną formę, design i materiał wykonania. Zdarza się, zwłaszcza w przypadku domów o rustykalnym, tradycyjnym charakterze, że architekci decydują się na użycie drewna. Spotyka się też panele ogrodzeniowe z PVC i winylu, a także, choć rzadko i raczej w nowatorskich, awangardowych projektach, szklane panele ogrodzeniowe. Jednak najbardziej popularnym, uniwersalnym i trwałym tworzywem, które nadaje kształt współczesnym panelom ogrodzeniowym jest stal i aluminium. To właśnie metalowe panele ogrodzeniowe pozwalają na zachowanie nowoczesnego, eleganckiego i spójnego ze współczesnymi trendami klasycznego designu, jednocześnie zostawiając możliwość wykorzystania ozdobnego wzornictwa. To daje pole do podkreślenia unikatowego projektu domu, charakteru działalności wykonywanej pod danym adresem lub… osobowości właściciela.

Designerskie panele ogrodzeniowe – doskonałość w każdym calu

Nowoczesne, designerskie panele ogrodzeniowe pozwalają na zachowanie funkcjonalności komfortowego i bezpiecznego ogrodzenia nie rezygnując z jego estetyki. W klasycznej wersji panel ogrodzeniowy jest gładki, zazwyczaj w jednym ze stonowanych kolorów: antracytowym, grafitowym lub czarnym. Główną zaletą tego modelowego połączenia jest fakt, że harmonijnie współgra ono z każdym otoczeniem. Nie musisz się więc obawiać o to, że Twój projekt będzie odstawał na tle innych posesji na osiedlu. Metalowe panele ogrodzeniowe zapewniają więc idealną bazę dla tych, którym właśnie na tym zależy, żeby się wyróżnić. Szeroki wybór wzornictwa metalowych paneli ogrodzeniowych pozwoli Ci na wyrażenie niepowtarzalności Twojego projektu, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku i klasycznej natury. Dodatkowo możesz uspójnić swój projekt wykorzystując te same panele ogrodzeniowe do konstrukcji balustrady balkonowej lub schodowej.

Trendy we wzornictwie paneli ogrodzeniowych

Czarno-szare barwy oraz klasyczna biel są wprawdzie najpopularniejszym wyborem w przypadku paneli ogrodzeniowych, ale jeśli Twój projekt wymaga bardziej odważnych kolorów – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich użyć. Oprócz dowolności koloru możesz także wybrać jeden z artystycznych, dekoracyjnych wzorów paneli ogrodzeniowych. Na stronie MTA znajdziesz niemal 100 projektów designerskich paneli ogrodzeniowych, przygotowanych przez utalentowanych designerów w odpowiedzi na współczesne potrzeby estetyczne. Wybór oczywiście zależy od Ciebie, ale być może w podjęciu decyzji pomoże Ci przyjrzenie się najbardziej trendującym w ostatnich latach wzorom:

  • Minimalistyczny design – proste linie, geometryczne wzory, subtelnie podkreślające nowoczesny charakter posesji, które nigdy nie wyjdą z mody. 
  • Naturalne wzory – imitacja drewna, wizualizacja drzewa, liści i kwiatów, to organiczny akcent wtapiający się w jedną całość z zapraszającym na popołudniową herbatę wypielęgnowanym ogrodem. 
  • Nowoczesność i innowacja – śmiałe wzory, łagodne fale, czyli wszystko to, co komponuje się z nowoczesnym i awangardowym stylem. 
  • Personalizowany wzór – nie znalazłeś wzoru, który w 100% odzwierciedli indywidualny charakter Twojego domu? Specjaliści z MTA chętnie pomogą, przygotowując dla Ciebie indywidualny projekt designerskich paneli ogrodzeniowych.

Dlaczego designerskie panele ogrodzeniowe to odpowiedź na Twoje potrzeby?

Panele ogrodzeniowe o designerskim charakterze stanowią harmonijną kombinację niezwykle istotnych aspektów, takich jak bezpieczeństwo, jakość oraz styl. Dzięki nim, nie będziesz musiał rezygnować z żadnego z tych elementów, które są dla Ciebie priorytetem. Wykorzystanie metalowych paneli ogrodzeniowych gwarantuje prostotę w montażu oraz konserwacji. Ponadto, są one odporne na różnorodne warunki atmosferyczne, oferując skuteczną ochronę mienia i prywatności. Nie można zapomnieć o ich ponadczasowym designie, który nadaje Twojemu domowi charakteru i estetyki na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *