Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, ponieważ wybór drzwi zewnętrznych i wewnętrznych uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, wymiarów, przeznaczenia drzwi i stylu, jaki panuje w domu. Czym innym kierujesz się, wybierając solidne drzwi wejściowe, które mają być bezpieczne i szczelne, a czym innym, jeśli potrzebujesz drzwi do pokoju. 

A na co zwracać uwagę w każdym przypadku?

Drzwi wejściowe – jak wybrać, żeby być zadowolonym?

Od czego zależy wybór idealnych drzwi do domu lub mieszkania? Drzwi wejściowe powinny przede wszystkim trzymać ciepło, być szczelne, tłumić dźwięki i dbać o bezpieczeństwo domowników. Mogą być wykonane z aluminium, drewna lub PCV. Bardzo często wybierane są drzwi z PCV, ponieważ to jedna z najtańszych opcji i łatwo dopasować je do zewnętrznej aranżacji domu. 

Droższe drzwi drewniane składają się z płyty HDF i sklejki, od zewnątrz są pokryte fornirem. Charakteryzują się ponadczasowym wyglądem i świetnie odnajdują zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. Za najdroższe uchodzą drzwi aluminiowe o ramach i ościeżnicach z profili aluminiowych. Ze względu na parametry, jakie oferują, są coraz częściej wybierane do domów jednorodzinnych, korzysta się z nich również w budynkach użytku publicznego. Można wybrać drzwi z przeszkleniami, które wpuszczą trochę światła z zewnątrz – ta opcja jest dobra przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Wewnątrz skrzydła drzwi powinien znajdować się materiał termoizolacyjny. Wzmocnienia z blachy chronią przed włamaniem. 

Szczególnie mieszkańcy domów jednorodzinnych wyrażają zainteresowanie drzwiami antywłamaniowymi o wzmocnionej konstrukcji, uniemożliwiającej przecięcie lub wycinanie otworów. Drzwi powinny spełniać przede wszystkim funkcje praktyczne, ale też pasować do aranżacji wewnątrz mieszkania i na zewnątrz – szczególnie jeśli przestrzeń wokół domu jest zadbana i spójna.

Drzwi wewnątrz domu – jak wybierać?

Wybór idealnych drzwi dotyczy też wnętrz: pokoju, kuchni, garderoby, gabinetu. Drzwi muszą pasować do każdego z nich pod względem stylu i kolorystyki. Ich wybór jest duży, dlatego możesz postawić na pełne skrzydła, skrzydła z przeszkleniami, a nawet z ozdobnymi ornamentami. Ciekawie prezentują się skrzydła drzwiowe posiadające przeszklenia ze szprosami. 

Drzwi w jasnych kolorach, bieli, jasnym drewnie czy szarości optycznie zwiększają powierzchnię i rozjaśniają ją. Takie drzwi wizualnie dodają lekkości i przestrzeni. Pełne skrzydła wyglądają bardzo elegancko i stylowo, ale najlepiej pasują do większych pomieszczeń. A co do niewielkich jak np. garderoba, spiżarnia, mały schowek? 

Tutaj mogą sprawdzić się drzwi przesuwne lub harmonijkowe. Te pierwsze doskonale pasują do  pokoi amfiladowych i pomieszczeń powstałych po przedzieleniu jednego większego. Ważne jest dopasowanie ich do stylu wystroju, kolorystyki, w jakiej został urządzony pokój, kuchnia czy łazienka. Liczy się zachowanie spójności, więc jeśli z Twojego korytarza czy przedpokoju wchodzi się do kilku pomieszczeń, drzwi powinny być utrzymane w podobnym stylu i kolorach. 

Chcesz wiedzieć coś więcej na temat drzwi zewnętrznych i wewnętrznych? Zajrzyj tutaj: https://lukardrzwi.pl oraz tutaj https://lukardrzwi.pl/2022100160/wskazowki-dotyczace-wyboru-drzwi-do-domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *