Najważniejszym zadaniem dla zarządców nieruchomości jest zapewnienie bezpieczeństwa na placach zabaw. Rygorystyczne przepisy prawa budowlanego nakładają przede wszystkim obowiązek rutynowego przeglądu wszystkich zainstalowanych urządzeń. Kluczowym aspektem, o którym często się zapomina jest ogrodzenie. To przecież dodatkowa ochrona dla bawiących się tam dzieci oraz całego wyposażenia obiektu.

Warto pamiętać, że już na etapie wstępnego projektowania placu zabaw musimy zastanowić się nad ochroną tego miejsca. Głównie ze względu na wandalizm, jak i błąkające się zwierzęta, które mogą stanowić ogromne zagrożenie dla małych dzieci. Systemy ogrodzeń panelowych firmy Legi pomogą rozwiązać nam ten problem.

Według obowiązującego prawa oraz norm lokalnych ogrodzenie wokół placów zabaw powinno mieć wysokość około 1 metra. To optymalne rozwiązanie, które z jednej strony stanowi idealną barierę bezpieczeństwa całego placu, a z drugiej wyznacza granicę naszego małego parku rozrywki. Jednym z najodpowiedniejszych ogrodzeń do tego typu obiektów są systemy panelowe Legi. Ich specjalna konstrukcja pozbawiona jest ostrych krawędzi i wystających elementów scalających, jak śruby czy nity. Wyklucza to niebezpieczeństwo skaleczenia podczas zabawy w pobliżu ogrodzenia.

Powierzchnia paneli, jak i słupków ogrodzeniowych jest gładka, dzięki zastosowanej technologii ocynku ogniowego oraz malowania proszkowego. Ta metoda zabezpieczenia stalowej konstrukcji pozwala uchronić ją też przed destrukcyjnym wpływem deszczu, śniegu czy mrozu. Z jednej strony solidność i trwałość, z drugiej zaś spora oszczędność w braku uciążliwej corocznej konserwacji.

Ażurowe panele można również dostosować do każdego typu podłoża, tak by całość wyglądała schludnie i bez problemu mogła się wkomponować w architekturę całego otoczenia. Grubość oczek w panelach również została odpowiednio zaprojektowana, tak by zminimalizować niebezpieczeństwo np. włożenia rączki czy nóżki przez dziecko w otwory w ogrodzeniu.

Nie zapominajmy także o bramkach wejściowych. Muszą one spełniać określone normy bezpieczeństwa. Według zaleceń powinny mieć szerokość co najmniej 1 metra, tak by umożliwić swobodne wejście, jak i wyjście z obiektu. Doskonale nadają się do tego wahadłowe bramki firmy Legi. Mogą otwierać się w dwóch kierunkach poprzez pchnięcie, ponieważ nie zawierają klamki. Odpowiednio dopracowana konstrukcja skutecznie blokuje dostęp błąkającym się zwierzakom, które niejednokrotnie mogłyby stanowić zagrożenie dla naszych dzieci, jak i zanieczyścić np. piaskownicę. Ważne też, że wbudowany mechanizm samoczynnie zamyka skrzydło bramki, utrzymując ją w idealnej linii razem z ogrodzeniem.

Jeżeli chcemy, aby miejsce, na którym spędzamy z naszymi dziećmi czas było dobrze zabezpieczone to zainwestujmy w odpowiednie ogrodzenie. Zapewni im to doskonałą ochronę, jak również zapobiegnie osiedlowemu wandalizmowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *