Tani alarm na czas budowy – Czy to naprawdę się opłaca?

Osoby budujące własny dom, inwestorzy, często chcą zabezpieczyć każdy element, który został już postawiony, aby mieć nad nim kontrolę. Często chodzi o troskę o okna, instalację elektryczną lub inną. Wtedy tez powstaje pytanie czy lepiej postawić na profesjonalny alarm czy może jednak kupić ten tańszy i pozwolić sobie na tzw. prowizorkę. Warto zatem zastanowić się nad odpowiednim wyborem i przeanalizować wady i zalety każdego z nich przed ostateczną instalacją.

Tani alarm
Taki alarm oczywiście nie będzie wiele kosztował, więc to zaliczymy do plusów, ale ma też sporo wad, a jedną z ważniejszych jest z pewnością uboga centrala alarmowa i kiepski sygnalizator, czujki ruchu są przeważnie wewnętrzne. Oczywiście w komplecie jest pilot lub inny element, który pozwala sterować całością.  Jeżeli jednak budowa jest ukończona i chcemy zrezygnować z alarmu, bo jest już niewystarczający to ciężko z nim zrobić cokolwiek opłacalnego. Sprzedać komuś to trudna opcja, bowiem jest on używany i większość Klientów woli kupić zupełnie nowy. Odłożenie go na późniejszy czas to też raczej kiepska opcja, bowiem raczej ponownie go nie  wykorzystamy. Niewielki i tani system alarmowy nie sprawdzi się w domu o powierzchni ponad 100 m2 lub przy jego posesji. Wniosek jest więc prosty – traci się pieniądze zainwestowane w alarm, a przecież podczas budowy swojego miejsca do zamieszkania liczy się każdy gorsz.

Alarm profesjonalny – droższy
Wychodzimy z założenia, że taki dom stawia się raz na całe życie, a więc warto mieć dobry alarm już od początku jego budowy i wydajemy nieco większe pieniądze, inwestujemy w dobrego instalatora, który kompleksowo zrealizuje instalację. Nikt nie chce przecież, aby z placu budowy cokolwiek zginęło albo też zostały zabrane pewne elementy domu, które już zaczynają go tworzyć. Pod centralę alarmową zostaną podpięte czujniki zewnętrzne, moduł powiadomienia i sygnalizator. Wtedy wiemy, że jest „coś” co czuwa nad naszym dobytkiem i jesteśmy dużo spokojniejsi. Profesjonalne alarmy dostępne są w sklepie Montersi pod adresem: https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe

Kiedy inwestycja zostaje zakończona i należy dokonać ostatnich wykończeni mieszkaniowych to po raz kolejny dom powinien odwiedzić instalator i założyć czujki i inne elementy systemu. Wtedy można dokonać konfiguracji alarmu i uruchomić go na dobre, aby w pełni chronił naszą nieruchomość.  Dobrze wydane pieniądze na samym początku budowy teraz sprawiają wrażenie właściwie zainwestowanych. Uzupełniamy go tylko w niezbędne czujki i inne elementy, na które rzecz jasna wydajemy kolejne pieniądze, ale to i tak oszczędność – bo cały system już mamy, a teraz tylko go ulepszamy na najwyższy poziom.

Ponadto każdy wydatek zostaje rozdzielony na konkretny czas. W jednym momencie nie wydajemy dużej gotówki, a wszystko spokojnie ma swoją kolej. Przewody instalacyjne muszą być prawidłowo rozmieszczone i zainstalowane, co wiąże się z profesjonalnym projektem i instalatorem. Chyba nikt z nas nie chce na koniec budowy dokładać do biznesu i wymieniać raz jeszcze urządzenia.

Podsumowując – postawmy na projekt alarmu, który jest tutaj najważniejszy. Potem dokupmy przewody, sygnalizator, czujki, akumulator i moduł powiadamiania oraz konieczną centralę alarmową. Każdy element będzie potrzebny i stworzy zabezpieczanie w trakcie budowy domu, a potem może nam służyć do jego ochrony gdy już zamieszkamy w wymarzonym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *