Apartamenty wypoczynkowe: decyzja o zakupie zapada po obejrzeniu kilku inwestycji

Klienci organizują „wycieczki objazdowe” zanim kupią apartament w kurorcie

Klienci rynku apartamentów wypoczynkowych zanim kupią lokal robią dokładne rozeznanie rynku, włącznie z objazdem wielu inwestycji wzdłuż Wybrzeża. Przedstawiciele firmy Mielno Holding – Firmus Group podkreślają, że trend ten szczególnie widoczny jest podczas długich weekendów. Dla segmentu nieruchomości w miejscowościach turystycznych rozpoczął się okres największej aktywności klientów.

Kryteria wyboru apartamentu na wypoczynek są wyraźnie określone i niezmienne od lat: atrakcyjna lokalizacja, najchętniej blisko plaży. Sama miejscowość musi wyróżniać się bogatym zapleczem: restauracje, ośrodki SPA. I atrakcyjna okolica, m.in. ładna, szeroka plaża czy sieć ścieżek rowerowych w sąsiedztwie. Stąd wielu klientów na tym rynku dokładnie ogląda interesujące ich inwestycje. – Osoby zainteresowane apartamentem nad morzem, zanim się zdecydują na zakup, robią prawdziwy road tour wzdłuż Wybrzeża, i oglądają poszczególne inwestycje. Początkiem takich wypraw, pozwalających rozeznać się w ofercie, był majowy weekend – mówi Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży w firmie Mielno Holding – Firmus Group. Nabywcy oceniają na własne oczy lokalizację, okolicę apartamentowca, jego wykończenie i standard.

Klienci szukają jednak nie tylko atrakcyjnych widoków, ale też cen. A te zazwyczaj są niższe w początkowych fazach realizacji inwestycji. Drugi budynek Rezydencji Park w Mielnie mimo, że dopiero powstaje jest już w 50 proc. sprzedany. – W połowie czerwca rusza oficjalna sprzedaż inwestycji, i wówczas ceny apartamentów wzrosną o ok. 5-8 proc. – potwierdza Cezary Kulesza. Deweloper z dużym sukcesem zrealizował pierwszy etap Rezydencji Park. Wszystkie apartamenty były sprzedane zanim jeszcze budynek oddano do użytku. – Klienci, którzy kupili apartamenty w przedsprzedaży teraz, to w większości osoby, które nie zdążyły z zakupem, gdy dostępne były jeszcze lokale z pierwszej części kompleksu – zauważa szef sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group. W przedsprzedaży ceny apartamentu wypoczynkowego w Rezydencji Park wykończonego w wysokim standardzie pod klucz to wydatek od 7.500 zł za m kw.

Rezydencja Park powstaje przy ul. Orła Białego, między Morzem Bałtyckim, a jeziorem Jamno. Nowy etap inwestycji powstaje tuż obok pierwszego, już oddanego do użytku budynku. Z początkiem czerwca wybudowane będą już wszystkie kondygnacje Rezydencji Park.

Rezydencja Park II to 12 kameralnych apartamentów wykończonych pod klucz – łącznie z umeblowaną i wyposażoną kuchnią w wysokiej jakości sprzęt AGD. Powierzchnie apartamentów wynoszą od 39 do 53 m kw. Lokale mają jedną lub dwie sypialnie i są wykańczane materiałami takimi jak drewno i kamień. Inwestycja powstaje w otoczeniu sosnowego lasu. Z tarasów ostatniej kondygnacji można podziwiać widok na jezioro Jamno oddalone od inwestycji zaledwie o 50 metrów. Architektura budynków zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu, nawiązuje do dawnych domów szachulcowych w Mielnie. Za projekt odpowiada biuro Mellon Architekci, natomiast generalnym wykonawcą jest firma Budimex S.A. Budynek zostanie oddany już jesienią 2012 roku

Podczas długiego weekendu 7 – 9 czerwca, biuro sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group organizuje dni otwarte budowy. Będzie to zatem dogodna okazja do tego, by poznać wyjątkowość miejsca, w którym powstaje inwestycja, wejść i obejrzeć układ wybranych lokali, czy zobaczyć jaki widok będzie z okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *