Płaska, betonowa dachówka Tegalit podkreśla dynamiczną linię, nowoczesnej, geometrycznej architektury. Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii Protegon. zapewnia nową wyjątkową jakość pokrycia. Wielokrotnie nagradzany model, zaspokoi oczekiwania osób twórczych, pragnących podkreślić swoją odrębność i oryginalność. Aby jednak spełniała swoją rolę i niezawodnie chroniła dach przed czynnikami atmosferycznymi – musi być położona zgodnie z zaleceniami producenta.
Dachówkę Tegalit zalecamy układać naprzemiennie, tak aby zamki dachówek w kolejnych rzędach mijały się. W tym celu należy stosować dachówki szczytowe Tegalit całe i połówkowe. Gąsiory Tegalit układa się na styk i mocuje od góry wkrętem. Takie przesunięcie dachówek względem siebie umożliwia przy opadach deszczu wyprowadzanie wody spływającej w zamkach dachówek na środek dachówki, która znajduje się poniżej. Przesunięcie zamków zapewnia szczelność – tłumaczy Marek Podeszwa Koordynator Działu Technicznego BRAAS.
Jeżeli inwestor zadecyduje o montażu dachówek w inny sposób ryzykuje, że przy większych opadach deszczu woda może przedostać się pod pokrycie. Płaskie dachówki w sposobie montażu właściwie niewiele różnią się od innych zakładkowych, więc pomysł montażu jedna pod drugą wynika tylko ze względów estetycznych. W przypadku dachu, warto jednak kierować się nie tylko tymi względami, ale przede wszystkim optymalnie wykorzystać właściwości dachówki, opierając się na zaleceniach producenta – mówi SUPERDEKARZ Tomasz Święty.
Niezależnie od wyboru dachówki, powierzmy dach wykwalifikowanej firmie dekarskiej. W wyborze może pomóc rekomendacja dotychczasowych klientów, oraz zaświadczenia o odbytych szkoleniach. Braas oferuje dekarzom dostęp do szkoleń, na których szczególny nacisk jest kładziony na poprawne rozwiązania techniczne istotnych detali dachu. Ponadto do dyspozycji dekarzy pozostają doradcy techniczni marki, z którymi warto się skontaktować w przypadku jakichkolwiek technicznych wątpliwości.