Aż pięć inwestycji firmy Dolcan przyspiesza z powodu dodatnich temperatur

Dodatnie temperatury w ostatnich miesiącach sprawiają, że prace budowlane trwają bez przerwy. Ciepła zima pozwoliła na przyspieszenie budów, a w niektórych przypadkach nawet na wyprzedzenie zakładanego wcześniej harmonogramu. Na pięciu osiedlach Dolcan widać wyraźnie przyspieszenie realizacji inwestycji, a osiedle Kamyk Zielony zostanie nawet oddane do użytku dwa miesiące przed terminem.

Tak ciepła zima to dla deweloperów duży plus, nie zwiększają się koszty budowy, a prace budowlane mogą trwać bez przerwy. Brak śniegu spowodował, że inwestycje budowlane firmy Dolcan prężnie posuwają się naprzód. Osiedle Ogrody Ochota już ma czwartą kondygnację, choć jeszcze w październiku 2011 r. inwestycja była dopiero na poziomie parteru.

Kamyk Zielony na warszawskiej Białołęce zostanie oddany 2 miesiące wcześniej niż zakładano. Ciepła zima przyczyniła się też do dynamicznego rozwoju prac na osiedlach Kamyk Zielony i Konik Polny na warszawskiej Białołęce. – Dzięki sprzyjającej pogodzie budowlańcy osiedla Kamyk Zielony wybudowali nie tylko parter i pierwsze piętro, jak zakładał harmonogram, ale udało się też wykonać poddasza i położyć dachy. To pozwoli nam na wcześniejsze oddanie inwestycji. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tu, aż o dwa miesiące wcześniej – mówi  Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan. Pierwsze budynki na Kamyku zostały już ocieplone. Niebawem przygotowane zostanie także mieszkanie pokazowe dla tej inwestycji. Natomiast osiedle Konik Polny w większości urosło już do pierwszego piętra.

Dzięki sprzyjającej aurze Dolcan zaplanował już sprzedaż etapu Rudy Rydz – Las. Osiedle domów bezczynszowych w Rembertowie – Rudy Rydz, już osiągnęło półmetek prac. – Większość segmentów Rudego Rydza ma już dachy, pierwsze segmenty zostały ocieplone i otynkowane. Osiedle będzie gotowe już w czerwcu. – mówi Alicja Dolińska z firmy Dolcan. – Dzięki tak sprzyjającej aurze zaplanowaliśmy już budowę i sprzedaż czwartego etapu osiedla o nazwie Rudy Rydz – Las. – dodaje.

Również osiedle Tęczowe we Włochach rośnie za sprawą dodatnich temperatur. Dolcan już w listopadzie zakończył prace w czterech pierwszych budynkach. Na styczeń zaplanowano oddanie do użytku mieszkań w kolejnych budynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *