W Polsce nadal najpopularniejszą techniką budowania są murowane domy, ale w ostatnich latach widać coraz większą chęć stawiania na alternatywne formy budowy. Największym zainteresowaniem cieszą się domy szkieletowe, w których można mieszkać przez cały rok. Przekonaj się, jakie zalety ma to rozwiązanie.

Czym wyróżniają się domy kanadyjskie?

Najważniejszym elementem domów szkieletowych są drewniane konstrukcje, który następnie są wypełniane izolacją termiczną. Zazwyczaj służy do tego wełna mineralna, membrana wiatroizolacyjna oraz folia paroizolacyjna. Producent domów szkieletowych dodaje również materiał usztywniający np. płytę OSB. Jeśli chodzi o elewację budynku, to może być w całości wykonana z drewna lub otynkowana. Dzięki temu z łatwością uzyskasz efekt, na którym Ci zależy, a nawet nadasz ścianom odpowiedni kolor. Wtedy budynek będzie wyglądał jak murowany, co jest dobre, gdy zależy Ci na dopasowaniu do pozostałych domów. Wówczas z pewnością zadbasz o spójną architekturę okolicy.

Jakie są najważniejsze zalety domów szkieletowych?

Czy wiesz, że domy szkieletowe są bardzo popularne w wielu państwach? Szczególnie często są wybierane w Niemczech, Skandynawii i Kanadzie. To właśnie z tych krajów przyszedł ten trend do Polski. Oczywiście kluczowe znaczenie mają również zalety, jakie zapewnia ten rodzaj budownictwa. Wśród najważniejszych korzyści jest fakt, iż domy kanadyjskie szybko się nagrzewają. Dzięki temu zimą możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy przeznaczonych na ogrzewanie.

Poza tym domy o szkieletowej konstrukcji mogą być wykonywane w fabryce, a wtedy na budowę dostarczane są gotowe elementy, które od razu są montowane. Poznaj też inne zalety tego rozwiązania.

Możliwość budowania przez cały rok

Ogromnym atutem domów kanadyjskich jest możliwość budowy przez cały rok. Dzięki temu nie musisz czekać do wiosny, żeby zająć się poszczególnymi pracami. Konkretna temperatura i dobra pogoda są potrzebne jedynie podczas wylewania fundamentów. W przypadku konstrukcji wykorzystywana jest tzw. technologia sucha, która nie ma wygórowanych wymagań dotyczących pogody i temperatury powietrza. 

Domy kanadyjskie sprawią, że nie będziesz musiał dostosowywać się do kalendarza i pogody, a jednocześnie nie musisz obawiać się opóźnienia prac spowodowanych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Poznaj – Omega Partner – Twój zaufany producent wiat!

Szybkość budowy

Producent domów szkieletowych może wykonać konstrukcję w zaledwie 3-4 miesiące, co znacznie usprawnia proces budowy, a przede wszystkim sprawia, że jeszcze szybciej możesz przystąpić do wykończenia wnętrz, podłączania mediów itp.

Zwróć uwagę na to, że na szybkość budowy wpływa fakt, iż drewniana konstrukcja jest dużo lżejsza od murowanych ścian. Dzięki temu fundamenty również mogą być wykonywane znacznie sprawniej. 

Pamiętaj o tym, że krótszy czas budowy ma ogromny wpływ na niższe koszty. W końcu możesz zaoszczędzić pieniądze nie tylko dlatego, że zatrudnisz ekipę budowlańców na znacznie krótszy okres, ale też ze względu na mniejsze zużycie wody i prądu. 

Poznaj – Postaw na własny dom. Co zyskujemy podejmując decyzję o budowie?

Duże możliwości rozbudowy i modyfikacji

Domy kanadyjskie umożliwiają maksymalne dopasowanie do Twoich potrzeb. W ten sposób budynek z pewnością sprosta oczekiwaniom Twojej rodziny. Choć już na etapie produkowania konstrukcji musisz mieć dokładny plan budynku, to jednak w przyszłości nie będziesz mieć problemów z rozbudową domu lub modyfikacją ułożenia ścian. Dzięki temu budynek dostosuje się do większej liczby członków rodziny, nowych stylów architektonicznych czy po prostu do zmian, jakie chcesz wprowadzić. Przebudowa z pewnością będzie dużo łatwiejsza, szybsza i tańsza w porównaniu do murowanych budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *