Już w na najbliższy weekend 7. i 8. września 2013r. w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zapoznać się z ofertą rynku mieszkań i domów z Poznania i okolic. W imprezie weźmie udział blisko 120 wystawców. To pierwsze takie targi w tym sezonie.

Takie wydarzenia jak zwykle stanowią wyjątkową okazję dla poszukujących własnej nieruchomości. Prócz oferty deweloperów, agencji nieruchomości, odwiedzający targi mogą również zapoznać się z ofertą banków, zasięgnąć opinii ekspertów związanych z branżą nieruchomości czy wziąć udział w przygotowanych seminariach.

Co nas czeka na targach?

Nowością na Targach będzie zorganizowany pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sektor Mieszkań i Domów Energooszczędnych „Oszczędny DOM”. Zainteresowani tą tematyką będą mogli zasięgnąć bezpłatnych porad certyfikowanego architekta, analityka kredytowego, wykonawcy i audytora domów energooszczędnych. Poruszanie się po targach ułatwi specjalna mapa-przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę. Targi nie mogą się obyć bez specjalnie przygotowanych na tę okazję unikalnych ofert. Promocję przygotowały między innymi firmy: Agrobex, Monday Development, KM Building, Makdom, SAP-PROPERTY, Qubika Development i wiele innych. Organizator przewidział również dwudniowy cykl seminariów. Jak zawsze, zwiedzający otrzymają bezpłatny „Katalog Targowy – Poznań i okolice, jesień 2013″. Zaprezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach. Częścią przygotowanego katalogu jest również kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji. Znajdzie się tam również objaśnienie zasad, mającego wejść w życie od przyszłego roku, programu rządowych dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla młodych”. Poza wszystkimi atrakcjami związanymi z imprezą wystawienniczą, zwiedzający będą mogli chwilę odetchnąć w kawiarence targowej, a najmłodsi skorzystać z kolorowego placu zabaw

Co przygotowali deweloperzy?

Na targach ze swoją ofertą pojawi się także firma Monday Development, która między innymi zaprezentuje cieszące się ogromną popularnością Osiedle Hevelia. Inwestycja położona jest na Grunwaldzie u zbiegu ulic Heveliusza i Palacza. Realizacja kompleksu mieszkaniowego zakończy się w grudniu tego roku. Również ten deweloper przygotował na targi coś specjalnego – Odwiedzający nas klienci będą mogli skorzystać z promocji pod hasłem „Lato bez VAT”, w ramach której mieszkania w naszych dwóch inwestycjach, Kamienicy Wildeckiej i Mieszkania na Sokoła, można kupić taniej o wartość podatku VAT. Oferta obowiązywać będzie do 23 września 2013 r., czyli do końca kalendarzowego lata – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. Warto dodać, że mieszkania w Kamienicy Wildeckiej są już gotowe do odbioru, natomiast Mieszkania na Sokoła trafią do nowych właścicieli już w październiku.

Targi Mieszkań i Domów nie mogą obyć się bez premier. Swoją najnowszą inwestycję zaprezentuje firma Skaland – Trzeci etap Świerkowej Polany to mieszkania, które dopiero teraz wchodzą do sprzedaży. Łącznie w ramach tego projektu w Robakowie powstanie 110 mieszkań o powierzchni od 69 do 90 mkw. Za kwotę 265 tys. zł brutto klienci otrzymają trzypokojowe mieszkanie z ogrodem i dwoma miejscami postojowymi. Co istotne, każdy lokal posiada 22 metrowe poddasze, które można zaadaptować samodzielnie, bądź zlecić nam aranżację tej przestrzeni – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. Oddanie pierwszych lokali do użytku przewidziane jest na pierwszy kwartał 2015 roku. Na targach deweloper zaprezentuje również domy w zabudowie szeregowej na osiedlu Nowe Koninko.

Na MTP swoją ofertę zaprezentuje również firma SAP-PROPERTY, która obecnie kończy realizację trzeciej inwestycji na terenie Poznania. – Dla gości targowych przygotowaliśmy wyjątkową promocję. Przy zakupie mieszkania, w cenie otrzymają oni drewnianą podłogę. Oferta jest tym bardziej kusząca, że lokale w Górczyńskiej 46 można nabyć od 4968 zł brutto za m.kw. Dla przykładu mieszkania czteropokojowe dostępne są już za 349 tys. zł brutto. Istotne jest to, że nasza inwestycja jest już zrealizowana, a więc można się do niej wprowadzić zaraz po zakupie – mówi Marcin Witkowski, dyrektor regionalny SAP-PROPERTY Sp. z o.o. W ofercie dewelopera dostępne są również lokale w dwóch etapach Dworu Marcelin zlokalizowanego na Starym Grunwaldzie.

Zainteresowani mieszkaniami na poznańskim Piątkowie powinni zapoznać się z ofertą UWI Inwestycje. Deweloper na MTP zaprezentuje swoje dwie inwestycje znajdujące się w tej lokalizacji – Osiedle Botanika to nasz najnowszy projekt, którego realizację właśnie rozpoczęliśmy. Oferowane pierwsze dwa budynki stanowią zalążek większego założenia urbanistycznego. W tej fazie inwestycji oferujemy mieszkania o powierzchni od 26 do 130 mkw. Planowany czas ukończenia budowy to II kwartał 2015 roku – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Za koncepcję Osiedla Botanika odpowiada poznański architekt i urbanista prof. Mariana Fikus. W przygotowanym projekcie w nietuzinkowy sposób połączył on bogactwo zieleni z ciekawą architekturą – dodaje. Drugą z prezentowanych inwestycji jest kompleks mieszkaniowy Batory II oddany do użytku pod koniec ubiegłego roku.

Hala targowa dostępna będzie dla zwiedzających 7-8 września w godzinach od 10.00 do 17.00. Sponsorem imprezy jest firma Family House, a pozostałymi Sponsorami, firmy PBG Erigo oraz Ataner. Patronat honorowych nad wydarzeniem objęły m.in. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Miasto Poznań, Polski Związek Firm Deweloperskich.

PR
LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *