Na poznańskim Grunwaldzie u zbiegu ulic Palacza i Heweliusza rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji osiedla Hevelia. Jest to jedna z największych inwestycji mieszkaniowych realizowanych obecnie w Poznaniu. Za projekt odpowiedzialne jest konsorcjum firm Monday Development z Poznania oraz Unidevelopment z Warszawy. Przewidywany termin zakończenia budowy to koniec 2013 roku.

Hevelia to kompleks sześciu czteropiętrowych budynków posadowionych na wspólnej hali garażowej. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Arcada, a generalnym wykonawcą inwestycji firma Unibep S.A. – Teren budowy został już oczyszczony i ogrodzony. Przeprowadziliśmy również niezbędne prace geodezyjne, przygotowaliśmy zaplecze techniczne budowy i rozpoczęliśmy wykop pod halę garażową. – mówi Piotr Łopatka – Dyrektor ds. Realizacji Monday Development S.A. – Przed nami jednak najtrudniejszy i najbardziej żmudny etap budowy, czyli wykonanie hali garażowej. Do jej realizacji potrzeba 900 ton stali zbrojeniowej, co swoją łączną masą odpowiada mniej więcej 23. tramwajom Solaris Tramino – dodaje Piotr Łopatka. W hali garażowej o łącznej powierzchni 8,5 tys. mkw. znajdzie się 206 miejsc parkingowych, jednak ze względów bezpieczeństwa jej przestrzeń zostanie podzielona.

Osiedle Hevelia zaprojektowano z myślą o wymagających klientach, zwracających uwagę zarówno na przyjazne otoczenie jak i na estetykę mieszkań. W inwestycji znajdą się 174 lokale o powierzchni od 24. do 93. mkw., dostępne w cenie już od 6.100 zł brutto za m.kw. W większości będą to mieszkania 2- i 3-pokojowe, wszystkie z balkonami. Na najwyższych kondygnacjach, w budynkach położonych wewnątrz osiedla, znajdą się mieszkania z tarasami dachowymi, których powierzchnia sięgać będzie 93 mkw. Wszystkie budynki wyposażone zostaną w nowoczesne windy, a do części wewnętrznego dziedzińca przewidywana jest kontrola dostępu. W tej strefie, w otoczeniu zieleni, powstanie również plac zabaw.

Na szczególną uwagę zasługuje położenie inwestycji Hevelia w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych – parku i skweru miejskiego -co podkreśla jej zaciszny i kameralny charakter. W sąsiedztwie osiedla znajduje się również Obserwatorium Astronomiczne UAM.

Sprzedaż inwestycji prowadzona jest przez Monday Development S.A. w biurze przy ul. Piątkowskiej 116. W grudniu 2012 zostanie uruchomiony także dodatkowy salon sprzedaży bezpośrednio przy realizowanej inwestycji.

PR
KJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *