Rozwiązania Crawford w trosce o bezpieczeństwo i jakość artykułów spożywczych

Czystość, zapobieganie zanieczyszczeniom i skuteczna kontrola temperatury w miejscu magazynowania to priorytety w branży spożywczej. Utrzymanie produktów w stanie przydatnym do spożycia oraz atrakcyjnym do wystawienia na sklepowych półkach czy w jednostkach ekspozycyjnych to klucz do pomyślności każdego producenta. Bramy i systemy przeładunkowe marki Crawford posiadają zintegrowane funkcje spełniające te wymagania, a także wiele innych cech przydatnych w najróżniejszych zakładach produkcji żywności i napojów.

Crawford dba o higienę i zapobiega zanieczyszczeniom

Bramy szybkobieżne marki Crawford idealnie nadają się do stosowania w obiektach, w których wymagane jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Kompletna ościeżnica niektórych modeli wykonana jest ze stali nierdzewnej, którą w połączeniu z odpowiednimi materiałami bramy łatwo jest utrzymać w czystości. Dodatkową zaletą jest brak ukrytych zakładek czy kieszeni płachty, w których mógłby zbierać się brud. Bramy i systemy przeładunkowe firmy Crawford projektowane są z myślą o zapobieganiu zanieczyszczeniom towarów przez owady, ptaki, a także gryzonie. Ciasne uszczelnienia i szybkie działanie bram szybkobieżnych sygnowanych marką Crawford, a także kurtyny dokowe, otaczające ciężarówki, utrudniają rozprzestrzenianie się szkodników.

Utrzymywanie łańcucha chłodniczego z bramami Crawford

Bramy szybkobieżne i pneumatyczne kurtyny dokowe Crawford pomagają przeciwdziałać psuciu się artykułów spożywczych poprzez utrzymywanie niskich temperatur w magazynach i samochodach –chłodniach. Platforma przeładunkowa Isodock blokuje bowiem niepożądany przepływ gorącego lub zimnego powietrza. Automatyczne zamykanie bram i opcjonalnie sterowane Systemem Monitorowania Crawford również pomaga w utrzymaniu ciągłości łańcucha chłodniczego. Oszczędność energii dzięki rozwiązaniom Crawford nie tylko obniża koszty, ale też przyczynia się do spełnienia wymagań sanitarnych i prawnych.

Bezpieczeństwo obsługi i dłuższy czas sprawności

Bramy szybkobieżne Crawford są wyposażone w funkcję zwolnienia połaci i system samoczynnej naprawy. Te unikalne cechy sprawiają, że brama jest odporna na zderzenia, co pozwala uniknąć przestojów w produkcji i konieczności konserwacji bramy. Z kolei serwisowanie bram i systemów przeładunkowych przez wykwalifikowany personel Crawford wydłuża czas sprawności bramy i minimalizuje liczbę awarii. Szybki czas reakcji i praca zgodnie z założeniami programu Change-Before-It-Breaks („Wymień, zanim się zepsuje”) to istotne cechy obsługi serwisowej i konserwacyjnej firmy Crawford.

Bramy i systemy przeładunkowe firmy Crawford posiadają zintegrowane funkcje spełniające wymagania odpowiedniego poziomu czystości i zapobiegania zanieczyszczeniom, które mogą pojawić się w różnych zakładach produkcji żywności czy napojów. Rozwiązania firmy Crawford zapewniają sprawną logistykę wewnętrzną, co stanowi gwarancję szybkiego przepływu towarów, ochrony ludzi i produktów poprzez podtrzymanie łańcucha chłodniczego. W efekcie zastosowanie bram Crawford skutkuje obniżeniem kosztów, która jest możliwa dzięki oszczędności energii oraz ochronie produktów wysokiej wartości.

www.crawfordsolutions.pl  
————————————————————————————————————————-
Crawford to wiodąca marka ASSA ABLOY, oferującą zautomatyzowane rozwiązania umożliwiające płynny ruch pojazdów i towarów. Nasza kompleksowa oferta bram i rozwiązań przeładunkowych, której towarzyszy szeroka gama usług serwisowych i profesjonalne doradztwo, pomaga klientom osiągnąć niezawodność, bezpieczeństwo i energooszczędność przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *