Jakie funkcje powinno mieć ergonomiczne krzesło biurowe?

Wielogodzinna praca przy komputerze jest naprawdę męcząca dla całego organizmu. Dotyczy to nie tylko oczu czy głowy, ale również kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest to, żebyś wreszcie zadbał o prawidłową postawę ciała. Dzięki temu zapomnisz o bólach pleców, nadgarstków i kolan. Pomoże Ci w tym ergonomiczny fotel z odpowiednimi funkcjami. Dlatego sprawdź, czym powinno odznaczać się takie siedzisko!

Czym powinno wyróżniać się krzesło biurowe?

Podczas pracy zdalnej, nauki przy komputerze lub wykonywania obowiązków w pracy najważniejsze jest to, żebyś wybrał krzesło, które dopasowuje się do Twojej budowy ciała. Szczególnie odnosi się to do wzrostu i długości nóg. Dzięki temu możesz utrzymać odpowiednią sylwetkę, co znowu zapewni Ci ogromny komfort – nawet po 8 godzinach pracy. Dlatego z ekspertami ze strony ergosystem.pl przygotowaliśmy dla Ciebie listę najistotniejszy elementów. Weź je pod uwagę, a na pewno wpłynie to pozytywnie na Twoje zdrowie.

 

 

 

Możliwość ustawiania różnych pozycji krzesła

Bardzo ważne jest to, żebyś mógł dopasować pozycję krzesła do swojego ciała oraz blatu, przy którym się znajdujesz. Ma to ogromne znaczenie szczególnie wtedy, gdy korzystasz z mniej standardowego biurka np. narożnego. Poza tym możliwość zmiany pozycji fotela nie skazuje Cię na spędzanie 8 godzin z takim samym ułożeniem ciała. To również wpłynie pozytywnie na komfort podczas pracy, a przede wszystkim na kondycję poszczególnych części ciała.

Dowolna regulacja wysokości

Kolejną ważną zasadą w trakcie wyboru krzesła do biura jest możliwość dowolnej regulacji wysokości siedziska. W ten sposób z łatwością dopasujesz fotel do swojego wzrostu czy długości nóg. Pamiętaj, że najlepszą postawę uzyskasz wtedy, gdy kolana przyjmą kąt 90 st., a stopy będą równo ułożone na podłodze. Wówczas nie obciążasz nóg, zachowujesz komfort i odciążasz kolana.

Funkcja anti-shock

Stare lub nieco wyrobione fotele często mają ten problem, że mają rozregulowane poszczególne pokrętła. W konsekwencji możesz się nieco zdziwić, gdy oparcie uderzy w Twoje plecy. To może być dość bolesne, a przede wszystkim naprawdę nieprzyjemne – szczególnie jeśli dzieje się tak regularnie. Dlatego postaw na fotel z funkcją anti-shock. Dzięki temu masz pewność, że oparcie nie przysporzy Ci dodatkowego bólu, a poza tym możesz bez obaw się lekko odchylić czy usiąść. 

Zwróć uwagę na to, że nie wszystkie fotele mają funkcję anti-shock. Zazwyczaj znajdują się one jedynie w ergonomicznych modelach typu krzesło Orlando.

Trwała i wygodna tapicerka

Ogromne znaczenie ma jakość tapicerki i wypełnienie krzesła biurowego. Po prostu wpływa to na Twoją wygodę i odczucia estetyczne. W końcu na pewno dużo przyjemniej będzie Ci się korzystało z ładnego, a przy tym eleganckiego krzesła. Właśnie z tego powodu najlepszym wyborem są fotele z eko-skóry lub tapicerki – szczególnie ten ostatni materiał wyróżnia się trwałością i solidnością nawet po wielu latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *