Podłogi Bauwerk Villapark – dobry design nie boi się „podłogówki”

Ogrzewanie podłogowe, które cały czas zyskuje na popularności, nie musi być powodem rezygnacji z montażu pięknych drewnianych desek w dużym formacie. Szwajcarski producent Bauwerk Parkett wprowadził do oferty kolekcję Villapark, którą oprócz ciekawego designu i kolorystyki, charakteryzuje wysoka funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Villapark to dwuwarstwowa podłoga stworzona z myślą o miłośnikach jednopasmowych desek w większym rozmiarze, nietypowych i designerskich rodzajów powierzchni, a przy tym poszukujących możliwości bezpiecznego montażu na instalacji ogrzewania podłogowego.

 

Podłogi Bauwerk Parkett z tej kolekcji idealnie spełniają te oczekiwania. Ich opór cieplny, parametr najważniejszy dla efektywności „podłogówki”, jest minimalny – wynosi około 0,049 m2 K/W. Taki wynik był możliwy dzięki specjalnie opracowanej przez producenta konstrukcji deski. Dwuwarstwowa podłoga stworzona została z cienkiego i twardego HDF-u jako warstwy dolnej i litego drewna jako 2,5-milimetrowej warstwy użytkowej.

Zastosowana przez Bauwerk Parkett technologia gwarantuje minimalny opór cieplny podłogi, a zatem i maksymalną efektywność ogrzewania podłogowego, wysoką stabilność desek, a przy tym rewelacyjny wygląd – mówi Wojciech Szyszkowski z firmy Lares, importera i dystrybutora podłóg marki Bauwerk w Polsce. – Podłogi z tej kolekcji dostępne są w różnych wariantach wykończenia struktury – deski mogą być szczotkowane, ryflowane lub piłowane. Każda z tych opcji ma swoje zalety, a tak szeroki wybór z pewnością trafi w gusta koneserów drewna.

Wyraziste wykończenie powierzchni pełni jednak nie tylko rolę estetyczną – nieregularna powierzchnia świetnie maskuje ślady użytkowania i mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu renowacja podłogi nie będzie konieczna (choć jednokrotne cyklinowanie podłóg z serii Villapark jest dopuszczalne)

Deski z tej kolekcji mają większe niż standardowe wymiary dla podłóg dwuwarstwowych – długość 2100, szerokość 190 i grubość 9,5 milimetra. Duże deski cieszą się rosnącą popularnością od kilku dobrych lat – świetnie sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Duży format deski dodatkowo podkreślony zostaje przez fazowanie na długich bokach – po ułożeniu zabieg ten daje efekt bardzo długich desek, optycznie powiększających pomieszczenie. To jednak nie jedyna dostępna opcja – deski z kolekcji Villapark mogą być też fazowane na wszystkich bokach, co podkreśli charakter naturalnej drewnianej podłogi.

Villapark to kolekcja złożona z podłóg dębowych, jesionowych i orzechowych w bardzo wielu wybarwieniach – od bielonych, poprzez naturalne, opalane, termowane, na intensywnych i ciemnych kończąc.

Ponadto podłogi marki Bauwerk Parkett słyną z wysokiej jakości wykonania, zwłaszcza wśród bardzo wymagających klientów z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. To najbezpieczniejsze rozwiązanie na ogrzewanie podłogowewśród podłóg warstwowych – dodaje Wojciech Szyszkowski. – Dowodem na to jest fakt, iż co roku w europejskich domach montuje się ponad dwa miliony metrów kwadratowych drewnianych podłóg tego producenta.

Bauwerk Parkett – Kolekcja Villapark

Informacje techniczne:

 

  • Wymiary: 2100 x 190 x 9,5 mm
  • Dostępne struktury: szczotkowane, ryflowane, piłowane
  • Dostępne rodzaje wykończeń: olej naturalny lub lakier matowy
  • Fazowanie: na długim boku
  • Opór cieplny: 0,049 m2 K/W
  • Reakcja na ogień – trudnopalne (klasa Cfl-s1 wg normy EN 14342)
  • Cena: od 312 złotych brutto/m2

 

Podłogi z opisywanej kolekcji dostępne są w salonach firmowych Lares.

PR

LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *