Firma Oras, skandynawski producent armatury wprowadza innowacyjne oznakowanie swoich produktów. Teraz, dzięki prostym symbolom obrazkowym umieszczonym przy opisie każdej baterii szybko będzie można dowiedzieć się, jakie zalety ma dany model, by łatwiej wybrać ten najodpowiedniejszy dla nas.

Obraz od zawsze jest najprostszym i najbardziej uniwersalnym nośnikiem informacji. Pozwala lepiej porozumiewać się z innymi ludźmi i sprawia, że nawet abstrakcyjne idee stają się bardziej zrozumiałe. Ludzie używają znaków czy symboli prywatnie i w biznesie. Ułatwiają one codzienne życie, a często pomagają pokonać barierę językową. W najdalszych krańcach globu turyści są w stanie szybko zorientować się w kategorii hotelu dzięki umieszczonym w szyldzie gwiazdkom czy znaleźć zabytek zaznaczony jedynie małym symbolem na mapie. By sprawnie przesiadać się na międzynarodowych lotniskach wystarczy jedynie uważnie spoglądać na umieszczone tam piktogramy wskazujące drogę. A dzięki ikonom, na ekranach komputerów nawigacja po programach nie sprawia problemu nawet najbardziej opornym użytkownikom.

W dobie internetu, i globalnej wioski, jaką stał się świat, słowo pisane zastępowane jest przez łatwiejszą do zrozumienia komunikację wizualną.

Proste rozwiązania nie tylko w Skandynawii  
Producenci na całym świecie chętnie zastępują długie opisy słowne na etykietach piktogramami i ikonami. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, przemawia do nad szybciej niż opisy drobnymi literkami, których nikt nie ma czasu czytać. Dzięki prostym znakom graficznym konsumenci łatwiej mogą zorientować się w parametrach produktu i bardziej świadomie dokonać wyboru.  

Podążając za tym trendem, firma Oras, wprowadza sześć ikonek symbolizujących najważniejsze cechy baterii i zestawów prysznicowych. Umieszczone przy opisach piktogramy odwołują się do prostych skojarzeń. Każdy z nich pozwala na szybką identyfikację najważniejszych korzyści płynących z użytkowania produktu. – Nasi klienci nie chcą zdawać się na przypadek podczas zakupów. Wiedzą, że kran kuchenny czy bateria prysznicowa to wybór na lata. Ważna jest tu nie tylko estetyka i wygląd. Bateria dobrze dopasowana do oczekiwań musi również spełniać konkretne wymagania użytkowe. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się oznaczyć produkty naszej firmy czytelnymi znakami – mówi Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce. W pierwszej kolejności system symboli pojawił się w opisach modeli baterii na stronie internetowej Oras. Sukcesywnie graficzne oznakowanie będzie wprowadzane także na opakowaniach baterii.

Wygoda to podstawa
Każda z baterii proponowanych przez Oras została stworzona, by korzystanie z wody uczynić łatwiejszym. Nic w tym dziwnego, bo Skandynawia, z której wywodzi się marka Oras od lat słynie z prostych i funkcjonalnych rozwiązań dla domu. Stąd 6 prostych symboli, pokazujących, czego powinniśmy oczekiwać od danego modelu kranu.

– Przyjazne użytkownikom – Uśmiechnięta twarz kojarzy się z radością i beztroską. Dlatego tak oznaczone produkty firmy Oras charakteryzują się komfortem obsługi i łatwością użytkowania.

– Inteligentne korzystanie z wody – Żarówka jednoznacznie kojarzy się z elektrycznością i elektroniką. Krany Oras, oznaczone tym symbolem łączą w sobie nowatorskie rozwiązania technologiczne z ponadprzeciętną funkcjonalnością.  Czyli 100 proc. przyjemności i oszczędzanie wody w jednym. Wybierając ten produkt klienci będą mieli pewność, że sięgają po najwyższej klasy urządzenie sprzyjające racjonalizacji wydatków. Ten prosty znak będzie można znaleźć zawsze przy bateriach bezdotykowych.

– Ekologia – Drzewo to symbol natury. Oras jest pionierem w projektowaniu i wdrażaniu technologie sprzyjających racjonalnemu korzystaniu z zasobów naturalnych. Zdając sobie sprawę, że w przeciętnym gospodarstwie domowym wydatki na wodę mogą stanowić ponad jedną trzecią ponoszonych koszów mediów producent dostarcza rozwiązań sprzyjających rodzinnemu budżetowi i ochronie środowiska.  Modele oznaczone tym symbolem to wszystkie baterie bezdotykowe, i te wyposażone w specjalne eko-przyciski i ograniczniki strumienia.

– Bezpieczne w eksploatacji – Bezpieczeństwo symbolizowane przez kłódkę, to jeden z priorytetów Oras. Produkty z tym znakiem stworzone są specjalnie dla rodzin, w których z łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze i niepełnosprawne. Oznaczone tym znakiem są linie baterii bezdotykowych do kuchni i łazienki, a także baterie termostatyczne, których korpus się nie nagrzewa od gorącej wody. W liniach kuchennych symbol bezpieczeństwa pojawi się także w kranach z zaworem do zmywarki, który automatycznie sam odcina wodę po zakończeniu pracy.

– Higiena – Zdecydowana większość chorób przenoszona jest poprzez dotyk. Higiena to jeden z wyróżników baterii marki Oras. Produkty oznaczone symbolem czystych rąk pomagają w utrzymaniu higieny, ale też czystości kranu. Większość modeli oznaczonych tym znaczkiem to krany uruchamiane fotokomórką, których nie trzeba dotykać, a jedynie przysunąć dłonie do kranu.

– Luksus – Korona kojarzy się z tym, co najlepsze i wyrafinowane. Tak oznaczone produkty łączą w sobie wysoką funkcjonalność z najnowszymi trendami we współczesnym wzornictwie. Wszystkie projekty Oras oznaczone koroną to nowatorskie połączenie czystej formy, nowoczesnych detali i świetnego dresingu np. włoskiego domu projektowego Alessi. Takie baterie nigdy nie są za gorące, ani za zimne dając niespotykany komfort użytkowania.

O firmie Oras:

Firma Oras powstała w Finlandii w 1945 roku. Od lat jest liderem w projektowaniu i produkcji armatury łączącej ekologiczne rozwiązania i nowoczesny design. Działa w 18 krajach Europy. W Polsce obecna jest od 1998 roku. Posiada 3 fabryki: w Finlandii, Norwegii i Polsce.

Jednym z kluczowych założeń, którymi kieruje się firma jest dbałość o środowisko. Producent posiada w ofercie baterie jednouchwytowe, termostatyczne i bezdotykowe, pozwalające w łatwy i przyjazny sposób oszczędzać wodę i energię. Firma współpracuje ze znanymi projektantami m.in. włoskim domem projektowym Alessi. Jakość produktów Oras potwierdzają liczne międzynarodowe nagrody.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *