Marka Purmo poszerza ofertę osprzętu do ogrzewania podłogowego o dwa nowe zestawy mieszające: Laser Series oraz Laser Series Pro. Oba zestawy mieszające są wyposażone w wydajną pompę Wilo i przystosowane do montażu z boku rozdzielacza.

Zestaw mieszający Purmo Laser Series

Zestaw mieszający Laser Series jest wyposażony w bezdławicową pompę Wilo RS KU 15/60 z regulowaną 3 stopniową prędkością obrotową. Do nastawiania temperatury zasilania instalacji ogrzewania podłogowego służy głowica termostatyczna wyskalowana w stopniach Celsjusza, w zakresie 30-70°C. Dzięki temu od razu wiadomo jaka będzie temperatura wody przepływającej przez instalację. Dodatkowo termometr zamontowany na zasilaniu instalacji ogrzewania płaszczyznowego umożliwia bezpośredni odczyt temperatury czynnika. Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 1264 pompa jest zabezpieczona przed wysoką temperaturą czynnika grzewczego. Aby nie przekroczyć́ nastawionej temperatury maksymalnej zestaw mieszający Purmo Laser Series został wyposażony w ogranicznik temperatury zasilania. W razie potrzeby wyłącznik bezpieczeństwa wyłącza pompę obiegową i tym samym zapobiega przegrzaniu ogrzewania płaszczyznowego. Dzięki zwartej, kompaktowej budowie, zestaw mieszający montuje się szybko i łatwo. Jest przystosowany do montażu z lewej strony rozdzielacza.

Dane techniczne zestawu mieszającego Purmo Laser Series

Maks. temperatura otoczenia: 0-50°C

Maks. temperatura czynnika grzewczego: 0-80°C

Maks. ciśnienie robocze: 6 bar

Zakres regulacji temperatury zasilania: 30 – 70 °C

Nominalna wydajność cieplna: do 10 kW

Min. temp. zasilania c.o.: T zasilania UFH+15K

Maks. ilość́ obiegów: 12

Maks. Powierzchnia grzewcza: 180 m2

Armatura: mosiądz Ms 58, niklowany

Rury: Stal nierdzewna AISI 304 gr.1,5mm

Wymiary: 300x320x95mm

Pompa Wilo RS KU 15/60:

Moc pompy:

I → 46 W

II → 67 W

III → 93 W

Maks. wysokość́ podnoszenia: 60 dm

Klasa ochrony (IEC 34-5): 44

Napięcie: 1 x 230 V

Klasa energetyczna: C

CENA KATALOGOWA Purmo Laser Series: 1199 PLN netto

Zestaw mieszający Purmo Laser Series Pro

Zestaw mieszający Laser Series Pro jest najlepszym rozwiązaniem w tej klasie urządzeń́. Jego główną zaletą jest wysokowydajna pompa elektroniczna Wilo Yonos 15/6 ze zmienną prędkością obrotową – w zależności od ilości otwartych obwodów grzewczych pompa sama dostosowuje prędkość obrotową i przepływ. Pozawala to zaoszczędzić do 70% energii w porównaniu do pomp standardowych. Ponadto zestaw mieszający Purmo Laser Series Pro wyposażony jest w trójdrożny zawór mieszający, który pozwala na błyskawiczne ustawienie odpowiedniej temperatury i nie wymaga żmudnej regulacji hydraulicznej. Zgodnie w wymaganiami normy PN-EN 1264 pompa jest zabezpieczona przed wysoką temperaturą czynnika grzewczego. Pompa Wilo Yonos 15/6 posiada wbudowany ogranicznik temperatury zmniejszający wydajność pompy przy temp. >60°C. Dzięki zwartej, kompaktowej budowie, zestaw mieszający montuje się szybko i łatwo zarówno z lewej, jak i z prawej strony rozdzielacza.

Dane techniczne zestawu mieszającego Purmo Laser Series Pro

Maks. temperatura otoczenia: 0-70°C

Maks. temperatura czynnika grzewczego: 0-90°C

Maks. ciśnienie robocze: 6 bar

Zakres regulacji temperatury zasilania: 20 – 43 °C

Nominalna wydajność cieplna: do 10 kW

Min. temp. zasilania c.o.: T zasilania UFH+15K

Maks. ilość́ obiegów: 12

Maks. Powierzchnia grzewcza: 180 m2

Armatura: mosiądz DZW CW602N

Rury: Stal nierdzewna AISI 304

Wymiary: 225x305x85mm

Pompa Wilo RS Yonos PARA 15/6:

Moc pompy: 3-45 W

Maks. wysokość́ podnoszenia: 6,2 m

Klasa ochrony (IEC 34-5): IP 44

Napięcie: 1 x 230 V

Klasa energetyczna: A

CENA KATALOGOWA Purmo Laser Series Pro: 1949 PLN netto

O PURMO

Marka Purmo jest własnością koncernu Rettig ICC produkującego rocznie ok. 9 milionów grzejników, co czyni koncern największym producentem systemów grzewczych na świecie. Rettig ICC posiada zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Silna i stabilna pozycja rynkowa powoduje zaangażowanie koncernu w ciągłe inwestowanie w jakość i innowacje. Największa fabryka koncernu mieści się w Rybniku. W styczniu 2012 roku koncern Rettig ICC przejął niemiecką firmę Hewing – producenta wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych. Firma Hewing zatrudniająca profesjonalny zespół ekspertów i doświadczonych pracowników doskonale wpisuje się w strategię rozwoju koncernu Rettig ICC.

Marka Purmo oferuje kompletne systemy grzewcze: grzejniki płytowe, grzejniki dekoracyjne, grzejniki łazienkowe, grzejniki konwektorowe, grzejniki kanałowe, grzejniki kolumnowe, grzejniki elektryczne, ogrzewanie podłogowe, systemy rurowe oraz akcesoria grzewcze.

www.purmo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *