Nowe profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza marki Steinel

Firma Steinel, lider na rynku ręcznych dmuchaw gorącego powietrza, wprowadziła na początku 2015 roku nową serię opalarek. Całkowicie nowa technologia, nowy design, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne to tylko niektóre zalety modeli oznaczonych symbolami HL i HG. Opalarki mogą być wykorzystywane do prac remontowych i budowlanych, w przemyśle oraz podczas majsterkowania. Rozwiązania firmy Steinel zostały wyposażone w nowe podzespoły, które pozwalają uzyskać jeszcze lepsze parametry i możliwości pracy.

Gama produktów Steinel jest niezwykle szeroka. Wśród opalarek profesjonalnych i półprofesjonalnych znajdują się modele przeznaczone do różnych zadań. Dodatkowe akcesoria wymienne pozwalają wykonywać czynności podczas remontu, drobnych prac naprawczych oraz pracy w warsztacie samochodowym. Firma Steinel oferuje opalarki manualne – HL1620 S, HL1920 E, HL2020 E, HG2120 E, HG2220 E, HG2420 E oraz te z wyświetlaczem LCD monitorującym obroty oraz temperaturę urządzenia – HG2320 LCD, HG2520 LCD, HG2620 LCD.

Wśród opalarek manualnych na szczególną uwagę zasługuje model HL1920 E. Moc urządzenia to 2000 W, co pozwala uzyskać temperaturę do 600 st. C i wydatek gorącego powietrza na poziomie do 500 l/min. Ustawienie odpowiedniej temperatury umożliwia pokrętło. Opalarka ma niewielkie wymiary i waży zaledwie 1100 g. Żywotność silnika tego urządzenia wynosi aż 600 godzin i jest ona większa o 20% niż w modelu HL1910 E. Obudowa opalarki HL1920 E posiada hak do powieszenia oraz podstawkę umożliwiającą ustawienie narzędzia w pionie. Długość przewodu zasilającego wynosi 2,20 m i pozwala na swobodną pracę nawet w miejscu oddalonym od źródła prądu. Niezwykle przydatnym dodatkiem jest miernik temperatury HL Scan, który można zamontować w górnej części obudowy. Warto podkreślić, że miernik ma osobne zasilanie (bateria). Podczas pracy urządzenie precyzyjnie wskazuje temperaturę materiału, który poddawany jest obróbce. Produkt marki Steinel posiada dodatkowo zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także opcjonalnie filtr przeciwpyłowy. Opalarka HL1920 E marki Steinel dedykowana jest do montażu instalacji hydraulicznych, zgrzewania folii, lutowania rur czy usuwania starych powłok malarskich. Przydatna jest podczas zadań, gdzie potrzebny jest strumień gorącego powietrza Potwierdzeniem wysokiej jakości i bezawaryjnej pracy nowego urządzenia marki Steinel jest 3-letnia gwarancja udzielana przez producenta bez względu na formę zakupu.

Specjalistyczne, profesjonalne opalarki firmy Steinel z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym oraz precyzyjną regulacją temperatury pozwalają pracować w zakresie od 50 st. C nawet do 700 st. C. Modele te zapewniają niezwykle precyzyjne, płynne sterowanie temperaturą z dokładnością do 10 st. C. Opalarki wyposażone są w wysokowydajne silniki o mocy do 2300 W, które pozwalają na pracę w różnych warunkach. Najbardziej zaawansowanym modelem jest opalarka HG2620 E LCD. Urządzenie to gwarantuje dokładne ustawienie temperatury pracy za pomocą intuicyjnego przycisku. Cyfrowe sterowanie umożliwia ustawienie temperatury w zakresie od 50 st. C do 700 st. C. Równie istotna jest regulacja przepływu powietrza od 150 do nawet 600 l/min. Opalarka ta posiada wbudowany filtr przeciwpyłowy, który umożliwia pracę w zakurzonych pomieszczeniach. Dodatkowe bezpieczeństwo podczas pracy gwarantuje rękaw wykonany ze stopów magnezowych. Bezszczotkowy silnik elektryczny, element grzejny i wszystkie pozostałe podzespoły, których moc wynosi 2300 W odpowiadają z kolei za żywotność urządzenia i jego prawidłowe funkcjonowanie. Podobnie, jak w przypadku niektórych manualnych opalarek, tak i modele z wyświetlaczem LCD można doposażyć w profesjonalny miernik temperatury HL Scan, który pozwoli dokładnie określić temperaturę surowców podczas zgrzewania. Przydatne dodatki ułatwiające zgrzewanie różnych tworzyw to dysza płaska, redukcyjna lub zgrzewcza z prowadnicą. Ta ostatnia umożliwia łączenie tworzyw sztucznych za pomocą spoiwa. Opalarki z wyświetlaczem LCD marki Steinel również objęte są 3 letnią gwarancją producenta.

Narzędzia marki Steinel cechują innowacyjne, inteligentne rozwiązania konstrukcyjne oraz nowoczesne wzornictwo. Opalarki HL1620 S, HL1920 E, HL2020 E, HG2120 E, HG2320 LCD, HG2520 LCD, HG2220 E, HG2420 E i HG2620 E LCD to urządzenia, których nie może zabraknąć w profesjonalnych warsztatach samochodowych, walizkach ekip remontowo-naprawczych czy też szafce domowych majsterkowiczów. Sprzęt ten cechują doskonałe parametry pracy, wysoka wydajność, ale także łatwość i bezpieczeństwo użytkowania.

Przykładowa wycena:

Opalarka Steinel HL1620 S, cena 164,34 zł netto

Opalarka Steinel HL1920 E, cena 270,43zł netto

Opalarka Steinel HL2020 E, cena 385,11 zł netto (wersja w kartonie), cena 425zł netto (walizka + dysza)

Opalarka Steinel HG2120 E, cena 299 zł netto (wersja w kartonie), cena 399 zł netto (walizka + dysze)

Opalarka Steinel HG2320 LCD, cena 529 zł netto (wersja w kartonie), cena 629 zł netto (walizka + dysze)

Opalarka Steinel HG2520 LCD, cena 1499 zł netto

Opalarka Steinel HG2620 LCD, cena 1499 zł netto

Miernik temperatury Steinel HL Scan, cena 235 zł netto

Producent: Steinel

Dystrybutor: Lange Łukaszuk

www.langelukaszuk.pl 

Wyłącznym dystrybutorem narzędzi i oświetlenia marki Steinel – światowego lidera w produkcji narzędzi grzewczych – jest firma LŁ (dawniej Lange Łukaszuk), która rozpoczęła swoją działalność w roku 1987. Od tej pory skutecznie i z powodzeniem działa na konkurencyjnym rynku elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, osprzętu, oświetlenia automatycznego i klejów termotopliwych. Początkowa działalność opierała się na dystrybucji produktów firmy Steinel, której od 1990 rokujest przedstawicielem w Polsce. Steinel w Polsce to nie tylko produkty i osprzęt, to także prawdziwie niemiecka solidność i dbałość o wysoką jakość obsługi klientów, zapewnienie szybkiego i prostego dostępu do informacji na temat firmy i jej oferty oraz szybko działająca sieć serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, zorganizowana przez .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *