Praca na wysokościach wymaga specjalnych rozwiązań, które pozwolą zapewnić pracownikom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Szczególne znaczenie ma to podczas przenoszenia cięższych i większych przedmiotów, ułożonych na regałach magazynowych czy też półkach sklepów wielkopowierzchniowych. Firma KRAUSE, lider na rynku drabin, aluminiowych rusztowań jezdnych, oraz szerokiej gamy narzędzi i konstrukcji do pracy na wysokościach, oferuje rozwiązania pozwalające na swobodne przemieszczanie się między regałami oraz bezpieczne transportowanie towarów. Na szczególną uwagę w asortymencie firmy zasługują schody jezdne z platformą – pomosty jezdne, które gwarantują mobilną logistykę różnorodnych wyrobów, bezpieczną pracę i dużą wytrzymałość podczas użytkowania.

Wyposażenie ułatwiające pracę na wysokościach powinno przede wszystkim gwarantować bezpieczne i wygodne dojście do miejsc trudnodostępnych. Jest to niezwykle istotne w halach magazynowych, magazynach zakładów produkcyjnych oraz halach sprzedaży sklepów wielkopowierzchniowych, gdzie wyroby czy produkty rozlokowane są na wysokich regałach i półkach. Konstruktorzy z firmy KRAUSE, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, zaprojektowali systemy oparte na seryjnie stosowanych komponentach. Dzięki temu prace na wysokości są bezpieczne i komfortowe. Nic więc dziwnego, że jezdne schody z platformą z jednostronnym lub dwustronnym wejściem, a także pomost jezdny Vario typu kompakt to nieodzowne wyposażenie nowoczesnej hali magazynowej czy zakładu produkcyjnego.

Pomost jezdny z jednym lub dwoma wejściami od KRAUSE

Pomost jezdny z jednostronnym wejściem firmy KRAUSE skonstruowany jest z lekkich, aluminiowych elementów o dużej wytrzymałości i odpornych na korozję oraz zmienne warunki atmosferyczne. Niewielkie gabaryty powodują, że jest to rozwiązanie idealne do prac przy regałach, szczególnie w wąskich korytarzach, gdzie nie ma możliwości poruszania się wózkiem widłowym. Wymiary podestu 600×700 mm pozwalają z kolei na swobodne poruszanie się po pomoście. Barierki na platformie są zamontowane z trzech stron. Dodatkowo zintegrowane listwy znajdujące się na wysokości kolan oraz zespolone połączenie poręczy z barierką platformy zwiększają bezpieczeństwo pracy na pomoście. Cała konstrukcja umiejscowiona jest na 4 skrętnych rolkach jezdnych o średnicy 125 mm, które samoblokują się po obciążeniu pomostu. Warto podkreślić, że dodatkowo niektóre z nich wyposażone zostały w hamulec gwarantujący łatwe zabezpieczanie pomostu przed przesunięciem. Co ważne, głębokość stopni, wykonanych z aluminium ryflowanego, prowadzących na pomost wynosi aż 175 mm. Rozwiązanie to powoduje, że poruszanie się po schodach nawet z ciężkim przedmiotem, jest bezpieczne, bez ryzyka ześlizgnięcia się lub upadku. Podobną budowę ma pomost jezdny z dwustronnym wejściem firmy KRAUSE. Oba modele różni jedynie możliwość wyboru platformy z jedno- lub dwustronnym wejściem. To drugie rozwiązanie ułatwia dojście do żądanego miejsca z dwóch stron. Pomosty jezdne firmy KRAUSE dostarczane są do klienta w gotowych do montażu elementach tak, aby w miejscu przeznaczenia łatwo poskładać poszczególne komponenty. Warto podkreślić, że pomosty jezdne firmy KRAUSE są sprawdzane i certyfikowane przez TUV/GS wg norm EN 131, BGI 637, BGI 694 i BGV-D 36, szczegółowo określających szereg parametrów produktu, które gwarantują jego bezpieczeństwo.

Kompaktowy pomost jezdny do zadań specjalnych

Aluminiowy pomost jezdny Vario typu kompakt firmy KRAUSE to doskonałe rozwiązanie do rozkładania towarów w wąskich przejściach między regałami, czy też w miejscach niedostępnych dla dużych podestów rozładunkowych. Model ten wyróżnia duża, aluminiowa, ryflowana platforma robocza o powierzchni 650×600 mm. Dodatkowym udogodnieniem jest zróżnicowana szerokość stabilizatora oraz możliwość balastowania ciężarkami, które umożliwiają osiąganie dużych wysokości przy małej podstawie pomostu. Wysokość robocza pomostu powyżej 4 m oznacza podstawę o szerokości jedynie 820 mm. Pomost Vario typu kompakt firmy KRAUSE wyposażony jest w poręcze po obu stronach schodów oraz barierki z trzech stron platformy. Wszystko po to, aby każdy użytkownik mógł swobodnie się po niej poruszać. Z kolei ryflowane stopnie o głębokości 80 mm zapewniają bezpieczne użytkowanie pomostu. Dodatkowo został on wyposażony w trwałe wpustowe połączenia między stopniami a podłużnicami, jak również innowacyjny system stabilizujący dla poprawy bezpieczeństwa pracy. Warto podkreślić, że kompaktowy pomost firmy KRAUSE można w szybki i prosty sposób złożyć i w ten sposób zmniejszyć jego gabaryty. Dzięki temu nawet w niewielkim magazynie lub też niedużej hali produkcyjnej nie będzie problemów z przechowywaniem pomostu jezdnego Vario firmy KRAUSE.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przepisy Kodeksu Pracy nakładają na pracodawcę obowiązek zapewnienia swoim pracownikom wyposażenia oraz sprzętu spełniającego wymogi zawarte w tych dokumentach. Oznacza to, że maszyny oraz inne narzędzia techniczne powinny spełniać wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy przez cały okres ich użytkowania. Firma KRAUSE, mając te względy na uwadze, konstruuje osprzęt roboczy do prac wysokościowych spełniający wymagania bezpieczeństwa. Co więcej, lider na rynku drabin, pomostów i aluminiowych rusztowań jezdnych, zapewnia kontrolę swoich produktów przez uprawnionego do tego pracownika. Niebagatelne znaczenie ma także cykliczne badanie kontrolne użytkowanych produktów KRAUSE, każdorazowo potwierdzone arkuszem kontrolnym oraz naklejkami dokumentującymi stan użytkowanych pomostów – narzędzi pracy marki KRAUSE. Wszystkie pomosty jezdne wykonane są z najwyższej jakości komponentów. Pomosty jezdne KRAUSE odpowiadają wymogom nowej normy EN 131-7 (część: jezdne schody z platformą). Przemyślana konstrukcja oraz innowacyjne rozwiązania gwarantują funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Nie można zapominać, że firma KRAUSE zapewnia swoim klientom profesjonalny serwis, którego pracownicy w każdej sytuacji są w stanie pomóc przy montażu poszczególnych elementów. Fachowa pomoc i rzetelna obsługa powodują, że rozwiązania firmy KRAUSE wybierane są chętnie przez przedsiębiorców z wielu branż.

Prace na wysokościach należą do szczególnie niebezpiecznych. Dlatego tak ważne jest zapewnienie doskonałych narzędzi gwarantujących bezpieczne warunki pracy. Firma KRAUSE, która od ponad 110-lat zajmuje się produkcją wyposażenia ułatwiającego pracę na wysokości, oferuje profesjonalny osprzęt do magazynów, hal magazynowych zakładów produkcyjnych czy sklepów wielkopowierzchniowych. Lekkie, aluminiowe elementy, możliwość doboru wysokości roboczej, a także duża wytrzymałość konstrukcji pomostów jezdnych powoduje, że są to niezastąpione rozwiązania w handlu, przemyśle czy logistyce.

Przykładowa wycena:

Pomost jezdny z jednostronnym wejściem firmy KRAUSE (wysokość robocza 3,9 m, wysokość pomostu 1,9 m) – cena 2 965 zł (cena katalogowa)

Pomost jezdny z dwustronnym wejściem firmy KRAUSE (wysokość robocza 4,4 m, wysokość pomostu 2,4 m) – cena 3 442 zł (cena katalogowa)

Pomost jezdny Vario typu kompakt firmy KRAUSE (wysokość robocza 5,30 m, wysokość pomostu 3,30 m) – cena 3 916 zł (cena katalogowa)

KRAUSE Sp. z o.o.

ul. Stalowa 10

58-100 Świdnica

Tel. +48 (74) 851-88-00

Telefax +48 (74) 851-88-18

www.krause-systems.pl

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Firma KRAUSE została założona 1900 roku w Alsfeld (Hesja) i może poszczycić się już ponad 100-letnią tradycją w konstruowaniu i produkcji wyposażenia ułatwiającego pracę na wysokości. W tym czasie przedsiębiorstwo rozwinęło się do działającej na skalę międzynarodową grupy przedsiębiorstw z kolejnymi zakładami produkcyjnymi otwieranymi na Węgrzech i w Polsce. Produkty firmy KRAUSE wyznaczają nowe wzorce w zakresie funkcjonalności, łatwości obsługi i bezpieczeństwa pracy. Konstruktorzy firmy KRAUSE szczególną wagę przywiązują do innowacji oraz praktycznych rozwiązań. Niepowtarzalność produktów jest istotnym elementem filozofii firmy. Pozwoliło to uzyskać liczne krajowe i międzynarodowe patenty oraz prawa chronione. O jakości firmy KRAUSE świadczą liczne nagrody krajowe i międzynarodowe. Profesjonalna obsługa projektów oraz doskonały serwis posprzedażowy powoduje, że firma KRAUSE jest silnym i niezawodnym partnerem dla swoich Klientów.

PR
AF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *