Lafarge Beton po raz kolejny zaznaczył swoją obecność na inwestycyjnej mapie Warszawy. Tym razem producent dostarczył beton na budowę pomnika Ronalda Reagana, który 21 listopada został odsłonięty przy Trakcie Królewskim w Warszawie.

Pomnik prezydenta USA, Ronalda Reagana stanął przy al. Ujazdowskich na przeciwko ambasady Stanów Zjednoczonych i przedstawia Reagana przemawiającego przed Bramą Brandenburską w 1987 roku. Monument powstał z inicjatywy Fundacji im. Ronalda Reagana, by uczcić pamięć prezydenta, który znacząco przyczynił się do upadku Muru Berlińskiego oraz aktywnie wspierał Solidarność i inicjatywy demokratyczne w Polsce. Ze względu na ważną rolę historyczną, którą polityk odegrał w kształtowaniu naszej demokracji, odsłonięcia pomnika dokonał prezydent Lech Wałęsa.

W powstaniu pomnika Ronalda Reagana miała swój udział firma Lafarge, która dostarczyła podwykonawcy beton towarowy klasy B 25.  Został on wykorzystany do budowy stopy fundamentowej pod płytą granitową do ustawienia pomnika. Podobne inwestycje z zastosowaniem betonów Lafarge to także: warszawska Fontanna Wielka w parku Saskim, Muzeum Śląska w Katowicach czy Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nasze betony są wykorzystywane nie tylko przy ciężkich i dużych inwestycjach infrastrukturalnych, ale również do kameralnych, typowo miejskich i społecznych projektów jak pomniki czy fontanny. Każdy z naszych betonów projektujemy pod konkretne zapotrzebowanie, dlatego też możemy dopasować się do potrzeb każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Mamy nadzieję, ze w przyszłości będziemy mogli jeszcze mocniej zaangażować się w kreowanie otaczającej nas przestrzeni – komentuje Tomasz Siejka z Lafarge Beton.

Lafarge bierze również udział w kluczowych inwestycjach infrastrukturalnych w Warszawie. Dotychczas betony i cementy Lafarge zostały wykorzystane m.in. przy rozbudowie lotniska im. Fryderyka Chopina, trasy Siekierkowskiej w Warszawie, Stadionu Narodowego czy drugiej linii metra.

Informacje o Lafarge
Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: cementu, kruszyw i betonu oraz gipsu. Lafarge zatrudnia na świecie 76.000 pracowników w 78 krajach. W Polsce Lafarge działa od 1995 roku w branży produkcji: cementu, betonu, kruszyw i płyt kartonowo-gipsowych.

W 2011 r. już po raz siódmy z rzędu Grupa Lafarge została umieszczona na „Liście 100 globalnych korporacji najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój”. Firma oferuje klientom innowacyjne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo, komfort i jakość codziennego życia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *