Inspiracji łazienkowych w Internecie czy też pismach branżowych jest naprawdę dużo. Od tego bogactwa można dostać prawdziwego zawrotu głowy, a przy tym urządzenie przestrzeni, która bardzo często jest niewielka i nieustawna przysparza wielu trudności. Czasem wiele rzeczy by się chciało, a niestety ilość miejsca nie pozwala na konkretne rozwiązania. Na szczęście w kolekcjach mebli i armatury znajdziemy również propozycje dedykowane miejscom nieustawnym i trudnym do aranżacji i dzięki temu będziemy w stanie stworzyć naszą, niepowtarzaną i bardzo praktyczną łazienkę.


Ważnymi elementami wyposażenia łazienki są meble łazienkowe. To one w dużej mierze odpowiadają za charakter wnętrza i porządek, jaki w nim zachowamy. Białe fronty o wysokim połysku – tak uwielbianie przez minimalistów rozwiązanie doskonale powieszą przestrzeń, a dodatkowo dzięki pochowaniu jak największej ilości rzeczy w szafach i szufladach osiągniemy wizualnie dużo miejsca nawet w małym wnętrzu. Doskonale w takich sytuacjach sprawdza się również duże lustro i chociażby odpowiednio rozlokowane źródła światła.

Pamiętać o wygodzie

Dopasowanie mebli do łazienki to nie tylko kwestia stylu, ale również zachowanie pewnych standardów, by nie obijać się o elementy wyposażenia i swobodnie z nich korzystać, zachować ciągi komunikacyjne oraz zapewnić możliwość swobodnego otwierania szafek i szuflad. Zarówno umywalka, jak i toaleta potrzebują około 70 centymetrów przestrzeni, by móc swobodnie z nich korzystać. To oczywiście wartość umowna, ponieważ są osoby, które tego miejsca będą potrzebować zdecydowanie więcej. Musimy również pamiętać o pozostawieniu odpowiedniej przestrzeni przy wannie lub kabinie prysznicowej. Jeśli w domu mieszkają dzieci, osoby starsze lub takie, które mają problemy z poruszaniem się, musimy ich specjalne potrzeby również wziąć pod uwagę.

Meble dostosowanej

Warto, wybierając meble czy armaturę, dokładnie przyjrzeć się projektowi łazienki, Nawet nieustawne miejsca można odpowiednio wykorzystać, zagospodarowując wnęki czy też kominy, których w łazienkach w blokach jest dość dużo. Poza tymi aspektami koniecznie trzeba zwrócić uwagą na jakość mebli. Wybierajmy tylko te, które są dostosowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Dzięki temu (oraz odpowiedniej dbałości o powierzchnię płyt) będziemy się cieszyć pięknym wyglądem mebli i ich funkcjonalnością przez lata. Niezależnie od tego, czy wybierzemy stylistykę nowoczesną, czy sięgniemy po klasykę z nieśmiertelnym wręcz kolorem drewna, najważniejsze byśmy się w łazience czuli po prostu komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *