Cena, lokalizacja, ale także i otoczenie budynków ma teraz dla osób poszukujących mieszkań ogromne znaczenie. Dlatego deweloperzy projektują inwestycje, które toną w zieleni i kuszą ciekawym rozplanowaniem przestrzeni wokół budynków.

Jakość mieszkań i nowoczesne rozwiązania architektoniczne muszą dziś współgrać z atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu osiedla. Nawet przy ścisłej zabudowie firmy deweloperskie inwestują w zieleń. Często zatrudniają do aranżacji terenu specjalistów. Zielone otoczenie budynków podnosi bowiem wartość nieruchomości.

Zamieszkać komfortowo

Nowe osiedla w niczym nie przypominają betonowych lasów wieżowców budowanych kilkadziesiąt lat temu, które możemy obserwować w wielu miejscach polskich miast. Mieszkania z wielkiej płyty, które są spuścizną PRL-u nie cieszą się dziś zainteresowaniem nabywców, nie tylko ze względu na stan techniczny, ale i niezbyt imponujące otoczenie.

Dziś kupujący wiążą jakość zamieszkania nie tylko z rozkładem i funkcjonalnością mieszkania, ale i całym środowiskiem osiedla. Chcą mieszkać w ładnej okolicy. Piękne zielone otoczenie zapewnia relaks i podnosi standard życia. Daje poczucie, że mieszkamy w klimatycznym miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Inwestorzy, jeśli tylko mogą wykorzystują naturalne otoczenie, w które wtapiają nowe budynki oraz planują prywatne tarasy dla właścicieli mieszkań.

Kupujący oczekują, że na terenie inwestycji zaprojektowane zostanie miejsce do zabawy dla dzieci i spacerów oraz wypoczynku wśród zieleni. Dla wygody mieszkańców na parterach budynków często lokowane są sklepy i inne placówki usługowe. Osiedla nie rzadko dysponują także własnymi recepcjami, czy portierniami.

Deweloperzy przyzwyczajają swoich klientów do możliwości zmiany aranżacji wnętrz lokali. Promują inwestycje w kontekście funkcjonalności mieszkań. – Klienci poszukują teraz mieszkań o niewielkim metrażu, ale takich które dają możliwość maksymalnego wykorzystania całej powierzchni lokalu. Dlatego konstrukcja nowych budynków, które powstają w kolejnej fazie budowy osiedla Alpha umożliwia zmianę rozkładu mieszkań. Dzięki temu nawet w bardzo małym mieszkaniu możemy zaproponować dodatkowy pokój lub zrobić zamkniętą kuchnię. Istnieje także możliwość łączenia lokali – twierdzi Teresa Witkowska, dyrektor Sprzedaży w RED Real Estate Development.

Styl nowych projektów

Kupujący wybierają z oferty rynkowej te inwestycje, w których mogą wygodnie zamieszkać. Dlatego firmy deweloperskie konkurują ze sobą już na etapie projektowania. Planujący zakup szukają osiedli o oryginalnej architekturze, dlatego w swoich nowych projektach inwestorzy stawiają na interesującą formę. Osiedla składają się z bardziej kameralnych budynków o przyciągających wzrok, często zróżnicowanych bryłach. Elewacje zdobią wyszukane detale architektoniczne, do wykonania których niejednokrotnie wykorzystywane są naturalne materiały.

Deweloperzy dbają o to, żeby mieszkania i korytarze były dobrze doświetlone. Projektowane są przedsionki i przeszklone wejścia do klatek schodowych oraz umieszczane dodatkowe świetliki. Jasna kolorystyka budynków również dodaje im lekkości. Nawet nieco wyższe niż czteropiętrowe wydają się dzięki temu subtelniejsze.

źródło: www.otwarty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *