Trwała, stylowa i opłacalna, czyli dlaczego warto wybrać elewację klinkierową

Wybór materiału, z którego wykonamy elewację budynku ma wpływ nie tylko na jego estetykę, ale także na koszty utrzymania, wygodę użytkowania oraz wartość nieruchomości. Decyzja o zastosowaniu cegły klinkierowej jest pod tymi względami szczególnie opłacalna, budując wartość dodaną każdej inwestycji.

Choć na rynku dostępnych jest dziś wiele materiałów budowlanych do wykonywania elewacji, klinkier wciąż cieszy się opinią jednego z najbardziej pożądanych i prestiżowych. Tajemnicą sukcesu jest wyjątkowe połączenie stylu z właściwościami, dzięki któremu klinkier jest chętnie stosowany w zróżnicowanych projektach.

Praktycznie i ekologicznie

– Przede wszystkim, trójwarstwowa ściana z elewacją z cegły klinkierowej zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Naturalny materiał pozwala przy tym utrzymać odpowiedni mikroklimat wewnątrz budynku – zwraca uwagę Piotr Czerski, Dyrektor Handlowy CRH Klinkier. – Taka konstrukcja gwarantuje też wysoką izolacyjność akustyczną.

Klinkier jest przy tym materiałem niezwykle trwałym, zdecydowanie bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne niż np. różnego rodzaju tynki. Jego zaletą jest też odporność na ogień, korozję chemiczną i biologiczną, a także na różnego rodzaju grzyby, glony i mchy, mogące wywoływać alergie. W efekcie, wykonanym z klinkieru elewacjom niestraszne są takie zagrożenia jak gradobicia czy kwaśne deszcze.

Styl, w który warto inwestować

Klinkier jest materiałem w 100% naturalnym. Bogactwo barw i faktur uzyskuje się bez stosowania sztucznych dodatków czy barwników, a jedynie poprzez wykorzystywanie różnych gatunków glin i technik wypalania. Powstające w ten sposób kolory i kształty tworzą szeroką paletę, umożliwiając idealne dopasowanie elewacji do każdego projektu. Co więcej, ponadczasowy styl klinkieru sprawia, że doskonale komponuje się on z większością stosowanych powszechnie materiałów, w tym zwłaszcza z drewnem, szkłem czy aluminium.

Choć klinkierowa elewacja jest często postrzegana jako kosztowny luksus, to taka inwestycja okazuje się wyjątkowo rozsądnym rozwiązaniem. Płytki i cegły stanowią niewielki procent wydatków na całą budowę, oferując jednocześnie spore oszczędności w perspektywie kolejnych lat użytkowania nieruchomości. – Niska nasiąkliwość cegieł niweluje osiadanie zanieczyszczeń, a co za tym idzie – także konieczność kosztownego odświeżania elewacji co kilka lub kilkanaście lat – potwierdza Dyrektor Handlowy CRH Klinkier. – Zbita i zwarta struktura spieku ceramicznego zapewnia też całkowitą zmywalność, dzięki czemu przy pomocy odpowiedniego środka z klinkierowej powierzchni można zmyć nawet graffitti.

Rozważając decyzję o budowie elewacji klinkierowej warto mieć na uwadze również fakt, że taka inwestycja podnosi wartość całej nieruchomości. Uroda naturalnego materiału i jego właściwości przekładają się więc na wymierne korzyści dla właścicieli nie tylko na etapie użytkowania, ale również ewentualnej odsprzedaży.

Koncern CRH plc powstał w 1970 roku w Irlandii. Dziś jest światowym liderem branży branży materiałów budowlanych, oferującym swoje produkty w 37 krajach. W 4000 zakładów na całym świecie zatrudnia ponad 90 000 pracowników. Na polskim rynku jest obecny od 1995 roku.

CRH Klinkier grupuje 3 należące do koncernu cegielnie – Gozdnicę, Patokę oraz niemiecką cegielnię Oberlausitz. Wykorzystując wieloletnią tradycję zakładów i dostęp do najnowszych technologii oferuje najwyższej jakości produkty z segmentu ceramiki budowlanej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *