Jednym z decydujących czynników, który wpływa na rozwój gospodarki jest sprawny układ komunikacyjny i rozbudowana sieć infrastruktury drogowej. Do niedawna polskie drogi pozostawiały wiele do życzenia.

Jednak wraz ze zbliżającym się EURO 2012, w Polsce ruszyła budowa lokalnych i krajowych węzłów komunikacyjnych.Przygotowywane są one według europejskich standardów, a przy ich budowie najczęściej wykorzystuje się wyroby firmy Polbruk.

Szerokiej drogi…

Według rządowych zapowiedzi, do czasu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012r., ma powstać w Polsce kilkaset kilometrów autostrad i kilka tysięcy kilometrów dróg ekspresowych, które przygotowane mają być na przyjazd zagranicznych turystów. Nowoczesne drogi charakteryzować się muszą odpowiednią jakością, odpornością na obciążenia i wygodą w użytkowaniu. Nie mniej ważny jest również ich estetyczny wygląd, który będzie współgrał z architekturą i aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego. Elementy wykończeniowe, takie jak krawężniki, czy korytka ściekowe powinny być dopasowane do charakteru płyt chodnikowych i asfaltowej nawierzchni. W ofercie firmy Polbruk odnajdziemy kompletny system krawężników drogowych i płyt ściekowych, który sprawdzi się nawet przy najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie trasach. Paleta produktowa zawiera krawężniki drogowe lekkie i ciężkie oraz krawężniki łukowe wewnętrzne i zewnętrzne, ułatwiające budowę rond czy zakrętów. Nowością oferowaną przez Polbruk jest krawężnik trapezowy, wykorzystywany przy tworzeniu obramowań wysepek kanalizujących ruch drogowy, podjazdów czy przejść dla pieszych. Jego kształt umożliwia bezpieczne zjechanie z jezdni lub najechanie na wysepkę. Niezbędnym przy budowie autostrad jest również odpowiedni system odwodnień, umożliwiający odprowadzanie z jezdni nadmiaru wody. Polbruk proponuje proste rozwiązanie zabezpieczające – trzy rodzaje korytek ściekowych. Dostępne są płyty ściekowe typu korytkowego (33x25x8;33x60x15; 60x50x15) lub typu trójkątnego (35x50x18; 50x50x18).

Droga do estetycznego krajobrazu

Do perfekcyjnego wykończenia dróg niezbędne jest również estetyczne zagospodarowanie obszaru wokół jezdni. Ażurowe płyty Meba firmy Polbruk pozwolą na ekologiczne umocnienie i zagospodarowanie zielenią nasypów wiaduktów, rowów melioracyjnych oraz rozległych placów parkingowych. Płyty Meba dostępne są w wymiarach 60 x 40 cm i dwóch wersjach kolorystycznych. Kropkę nad „i” stanowi nienagannie ułożony chodnik i ścieżka rowerowa. Firma Polbruk oferuje szeroką gamę kostek brukowych o zróżnicowanych wzorach i kolorystyce, które, dzięki wzmocnionej strukturze, świetnie sprawdzą się w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego. Proste, zwykłe płytki chodnikowe zastąpić będzie można barwną mozaiką o niestandardowych kształtach. Produkty Polbruk dostępne są w różnych kolorach, które łatwo wkomponowują się w naturalne otoczenie. Na szczególną uwagę zasługuje płytka chodnikowa Polbruk Focus ze specjalną, wypukłą fakturą, która umożliwia niewidomym rozpoznanie granicy pomiędzy chodnikiem, a jezdnią.

Ciekawe konstrukcje i odpowiednie wykończenie sprawia, że polskie drogi coraz częściej przypominają europejskie trasy. Firma Polbruk ma znaczący udział w budowie infrastruktury drogowej, a jej wyroby można spotkać niemal na każdym odcinku tworzonej drogi.

——————————————————————————————————————————————————-
Firma Polbruk S.A. to ogólnopolski producent kostki brukowej oraz wyrobów drogowych, działający na rynku od 18 lat (początkowo B-Complex, potem Polbet B-Complex, przejmując po kolei zakłady od firm: Polbet, Jadar, Faelbud). Od 1998 roku jest częścią irlandzkiego koncernu budowlanego CRH plc – jednego z największych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Spółka obecnie oferuje ponad 150 produktów : od klasycznych, prostych wzorów i kształtów po wyszukane, niezwykle ozdobne formy. Produkty Polbruk sprzedawane są klientom indywidualnym w ponad 800 hurtowniach i składach budowlanych na terenie całego kraju. Ponadto firma dystrybuuje swoje wyroby poprzez sieci handlowe: PSB, Saint Gobain, Nomi czy Leroy Merlin.źródlo: www.otwarty.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *