Koniec z mokrą robotą! Upierz dywan na sucho.

Plama po rozlanej kawie na wykładzinie, przybrudzony dywan w salonie, a może kolorowe ślady kredek na dywaniku w pokoju dziecka? Czas na pranie dywanów. W Polsce coraz większą popularność zyskuje pranie na sucho. Dlaczego? Ponieważ na rynku pojawiły się nowoczesne urządzenia oraz doskonałe, bezpieczne dla zdrowia środki czyszczące.

Pranie na sucho to nowość w polskich domach. Przyzwyczajeni do klasycznego zestawu szczotka+woda często nie chcemy przekonać się do nowych rozwiązań. A warto, ponieważ pranie dywanów i wykładzin na sucho jest nie tylko łatwiejsze i przyjemniejsze, ale przede wszystkim zdrowsze i zdecydowanie bardziej przyjazne osobom z problemami astmatycznymi oraz alergią.

Stop bakteriom, grzybom i pleśni
Wbrew obiegowej opinii pranie na mokro wcale nie jest optymalną metodą radzenia sobie z roztoczami w domu. Rozwiązanie to często wybierają osoby cierpiące na alergie ze względu na pozorną higienę oraz pozbycie się alergenów „utopionych” w wodzie. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę że woda, która jest dla nich po prostu za ciężka, jedynie ubija roztocza we włóknach dywanu. Ponadto wilgoć, która pozostaje w dywanie, powoduje szybszy rozwój bakterii oraz grzybów, które mają w ten sposób doskonałe warunki bytowania. Kolejnym często spotykanym, efektem prania na mokro jest zapach pleśni powstający w wyniku nieodpowiedniego suszenia. Niejednokrotnie dopiero kolejne prania oraz specjalna chemia są w stanie wywabić nieprzyjemny zapach.

Producenci odkurzaczy coraz częściej proponują nam produkty do prania na mokro czy też z filtrami wodnymi. Pranie na mokro wiąże się z zagrożeniami wspomnianymi wcześniej, a kolejną niedogodnością jest to, że zbiorniki na wodę czy filtry wodne stosowane w naszych odkurzaczach trzeba właściwie użytkować poprzez mycie, suszenie itp. Nasze prace nie zakończą się na odkurzeniu czy wypraniu. Kolejną czynnością jest umycie pojemnika na wodę i wysuszenie go, czyli przewrotnie należy pamiętać o „czyszczeniu urządzenia czyszczącego”. Jeśli nie wykonamy każdorazowo tych czynności, po kilku dniach odkurzacz stanie się źródłem pleśni, która po kolejnym uruchomieniu zostanie rozpylona przez odkurzacz w nasze otoczenie. Efekt? Gorszy niż przed „praniem”, a dla alergików może spowodować groźne konsekwencje zdrowotne.

Jak temu zapobiegać? Stosując nowoczesne środki do prania, takie jak proszek do czyszczenia Duo-P niemieckiej marki SEBO. Delikatne, bezzapachowe granulki proszku do prania w postaci mikrogąbek, „wczesane” za pomocą specjalnego urządzenia w głąb wykładziny, doskonale wiążą brud, bakterie oraz inne zanieczyszczenia. Po około 30 minutach wymagają jedynie zebrania odkurzaczem, najlepiej z elektroszczotką, która dodatkowo poderwie i przewietrzy włosie dywanu. Niemiecka chemia marki SEBO posiada certyfikat British Allergy Foundation jako produkt w 100% przyjazny alergikom. Fundacja wyróżnia w ten sposób produkty, które zmniejszają poziom alergenów lub całkowicie je usuwają z otoczenia alergików. Co ważne, w odróżnieniu od innych, agresywnie chemicznych środków dostępnych na rynku, granulki Duo-P są produktem całkowicie bezpiecznym dla dzieci. Warto dodać, że badania stowarzyszenia ds. alergii GAF (Global Allergy Forum) dowiodły, że sześć miesięcy po zastosowaniu proszku SEBO Duo-P w siedmiu na dziesięć przypadków dywan pozostawał wolny od alergenów roztoczy kurzu domowego.

Bez wody, bez ryzyka
Pranie na sucho to – oprócz zniwelowania ryzyka rozwoju baterii oraz grzybów – przede wszystkim bezpieczny zabieg dla kondycji naszych dywanów. Czyszczenie za pomocą przyjaznych środowisku granulek to także brak ryzyka kurczenia się wykładzin i dywanów oraz utraty ich oryginalnego koloru, co jest częstym skutkiem zabiegów przeprowadzanych na mokro. Warto zwrócić uwagę na problem przemoczonej, a co za tym idzie zniszczonej podłogi, będącej rezultatem źle dobranej ilości wody, który nie występuje przy praniu za pomocą granulek SEBO Duo-P. Niestety, nawet profesjonalne firmy często popełniają ten błąd, co z kolei powoduje powstawanie nieestetycznych zacieków na pranych powierzchniach.

Szczegółowe informacje o produktach SEBO można znaleźć na stronie internetowej producenta www.sebopolska.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 009 102.

Informacje dodatkowe na temat SEBO
Niemiecka firma SEBO powstała w 1978 r. i jest jednym z największych i najbardziej znanych na świecie producentów wysokiej klasy odkurzaczy pozycjonowanych w segmencie premium. Firma posiada ponad 300 innowacyjnych patentów technologicznych i jest producentem odkurzaczy pod marką własną oraz dla wielu innych znanych firm. Od lat działa na takich rynkach jak USA, Wielka Brytania, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja czy Australia. Odkurzacze charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, jak m.in.: brak wyrzutu powietrza, 3-stopniowy system filtracji czy elektro akcesoria. Wszystkie urządzenia SEBO dostępne na polskim rynku mają rekomendację British Allergy Foundation jako produkt doskonały dla osób cierpiących na alergie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *