Sufit podwieszany złożony z modułów może teraz wyglądać jak gładka powierzchnia. Firma Rockfon wprowadziła nowość na rynek – akustyczne sufity podwieszane z krawędzią X. To rozwiązanie do wnętrz, w których projektanci stawiają na estetykę jednolitych powierzchni, ale także możliwość swobodnego demontażu paneli sufitowych.

 
Do niedawna architekci i inwestorzy, którzy chcieli osiągnąć efekt dużej, gładkiej powierzchni na suficie podwieszanym zdani byli wyłącznie na płyty monolityczne. Teraz osiągnięcie tego efektu możliwe jest także przy zastosowaniu rozwiązań modularnych. Marka Rockfon wprowadziła do swojej oferty płyty z krawędzią X. Moduły mają ukrytą konstrukcję, a system montażu paneli zapewnia gładki, jednolity wygląd. – Na pierwszy rzut oka, sufit w krawędzi X zupełnie nie wygląda jak powierzchnia złożona z modułów. Liczbę widocznych połączeń między płytami obniżyliśmy aż o 25 proc. Dzięki czemu po zakończeniu montażu sufit wygląda jak jednorodna, monolityczna powierzchnia – wyjaśnia Maria Chudkiewicz, Marketing Manager CEE firmy Rockfon.

Design w parze z funkcjonalnością
Nowe rozwiązanie daje nieograniczone możliwości architektom i projektantom wnętrz. Nie muszą już oni rezygnować ze śmiałych, oryginalnych pomysłów w imię funkcjonalności pomieszczeń.

Płyty przeznaczone są do montażu z klasycznymi profilami typu T o szerokości 24 mm. Krawędź X pozwala więc zaaranżować eleganckie wnętrza, a łatwość demontażu modułów sprawia, iż w razie potrzeby administracja budynku w każdej chwili może dostać się do instalacji ukrytych w przestrzeni sufitowej. To znaczne ułatwienie w porównaniu z sufitami monolitycznymi, które właśnie ze względu na trudny demontaż nie są chętnie stosowane w pomieszczeniach biurowych, salach konferencyjnych, czy obiektach służby zdrowia.  

Sufity dostępne są w kolorze białym, ale także innych odcieniach, np. czerni i aluminium. – Te niestandardowe, ciemne barwy dedykowane są do miejsc, w których wystrój ma podkreślać nieformalną atmosferę i rozrywkowe przeznaczenie wnętrz: do restauracji, klubów nocnych, kin lub teatrów – zauważa Maria Chudkiewicz z Rockfon.

Sufity z krawędzią X spełniają wysokie wymagania w zakresie pochłaniania dźwięku i poprawy akustyki pomieszczeń, własności ogniowych i odporności na wilgoć. Fakt, iż moduły z krawędzią X montuje się na standardowej konstrukcji pozwala też wpasować w płytę dodatkowe elementy jak lampy, wentylatory, głośniki i czujniki przeciwpożarowe.

Płyty sufitowe Rockfon z krawędzią X – specyfikacja techniczna:
Dostępne w dwóch wariantach powierzchni: gładka oraz fakturowana; w kolorze białym lub na życzenie klienta innej kolorystyce, np. czarnej lub w barwie aluminium. Wymiary dostępnych modułów: 600×600, 1200×600, 1800×600 mm. Płyty z krawędzią X dostępne są w większości linii m.in. Sonar dedykowanej do wnętrz o wysokim natężeniu hałasu oraz serii MediCare, zaprojektowanej z myślą o obiektach służby zdrowia.

 PR

LA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *