Jaką firmę przeprowadzkową wynająć w Krakowie?

Planujesz przeprowadzkę do Krakowa? Być może już tam mieszkasz, ale potrzebujesz przenieść swoje biuro lub przeprowadzić się do innego mieszkania? W takim razie skorzystaj z usług dobrej firmy przeprowadzkowej. W Krakowie jest ich wiele, co stawia Cię w korzystnej i niekorzystnej sytuacji jednocześnie. Możesz być wybredny przy wyborze, ale opcji jest tak wiele, że może być trudno podjąć szybką decyzję. Oto kilka wskazówek, które nieco ułatwią podjęcie decyzji.

Od czego zacząć szukając firmy przeprowadzkowej w Krakowie?

Na samym początku określ swoje potrzeby. Jak dużą przeprowadzę planujesz, ile rzeczy chcesz przewieźć oraz jaki jest Twój budżet? Mniejsze przenosiny, w czasie których do przewiezienia jest np. kilka pudeł z rzeczami możesz zorganizować samodzielnie. Przy większych zleceniach, wymagających dokładnej logistyki, zwróć się o pomoc do specjalistów.

Sprawdź zakres usług

Na początek, zapoznaj się z zakresem proponowanych usług i sprawdź, czy odpowiadają one Twoim potrzebom. Możesz chcieć sprawdzić czy firma przeprowadzkowa:

  • specjalizuje się tylko w przeprowadzkach domów, czy oferuje również przeprowadzki biur,
  • działa tylko na terenie Krakowa i Polski, czy może również organizuje przeprowadzki międzynarodowe,
  • świadczy usługi magazynowania – możesz ich potrzebować krótko- lub długoterminowo.

“Wynajęcie firmy przeprowadzkowej, która świadczy szeroki zakres usług jest zawsze lepszym rozwiązaniem. W ten sposób możesz przejść przez cały proces z jednym partnerem. Tak jest szybciej i taniej” – mówi ekspert z Master Moving, firmy przeprowadzkowej z Krakowa.

Sprawdź jakość usług

Aby przeprowadzka przebiegła sprawnie i szybko, dobre firmy przeprowadzkowe zapewniają każdemu klientowi indywidualnego doradcę. Jest to ekspert, który służy pomocą na każdym etapie przeprowadzki – od planowania całego przedsięwzięcia, poprzez pomoc w pakowaniu rzeczy, aż po organizację samej przeprowadzki. Dzięki komfortowi jednego punktu kontaktowego, będziesz zawsze na bieżąco ze wszystkimi szczegółami przeprowadzki.

Upewnij się, że firma przeprowadzkowa jest elastyczna i gotowa spełnić Twoje oczekiwania. Możesz oczekiwać elastyczności, zwłaszcza gdy pracujesz w oparciu o napięty harmonogram lub potrzebujesz, sprawdź czy firma przeprowadzki realizuje także w weekendy lub wieczorami. Z pewnością natrafisz w Krakowie na firmę, która może spełnić takie oczekiwania. Jeśli masz jakieś inne specyficzne potrzeby, upewnij się, że dana firma przeprowadzkowa może im sprostać.

 

 


Sprawdź opinie

Opinie klientów, którzy korzystali z usług firmy przeprowadzkowej, która Cię interesuje, mogą dać Ci wgląd, którego potrzebujesz, aby wybrać odpowiednie opcje. Pozwolą Ci one dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać po przeprowadzkach i czy będziesz zadowolony z ich usług.

Sprawdź ich referencje

Sprawdź doświadczenie interesującej Cię firmy. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli przeprowadzka jest duża lub w inny sposób wymagająca. W takim przypadku upewnij się, że wybierasz firmy przeprowadzkowe, które działają na rynku od wielu lat. Jest to najlepszy dowód na ich doświadczenie.

Oprócz doświadczenia, dowiedz się więcej o projektach, nad którymi dana firma pracowała i sprawdź, czy istnieją referencje, które to potwierdzają. Warto również sprawdzić czy wybrana przez Ciebie firma przeprowadzkowa jest członkiem renomowanych organizacji zrzeszających firmy przeprowadzkowe, takich jak International Association of Movers, British Association of Removers czy FEDEMAC. Jest to dobry wskaźnik wysokiej jakości usług.

Skontaktuj się z firmami przeprowadzkowymi, które Cię interesują

Kiedy już ograniczysz swój wybór do kilku firm przeprowadzkowych, skontaktuj się z nimi i dowiedz się więcej o tym, co mogą zaoferować. Porozmawiaj z ekspertami. Poproś o kosztorys i sprawdź, co jest wliczone w cenę. W ten sposób możesz porównać oferty kilku firm i wybrać tę właściwą. Pamiętaj jednak, że najniższa cena nie zawsze idzie w parze z najlepszą jakością usług. Weź to pod uwagę, zanim podejmiesz decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *