Grzejnik niejedno ma… oblicze – innowacyjne rozwiązania firmy Stelrad

Kształt, kolor i faktura materiałów wykończeniowych to cechy, które mają niebagatelne znaczenie w aranżacji wnętrz. Architekci coraz większą uwagę przywiązują do wyglądu nie tylko mebli, oświetlenia czy dodatków, ale także… grzejników. Dostępne w wielu odcieniach i nowoczesnej formie stanowią istotny element udanej stylizacji. Z myślą o wyjątkowych projektach firma Stelrad przygotowała serię dekoracyjnych grzejników ściennych. Smukła budowa, efektowny panel czołowy oraz oryginalne barwy powodują, że modele Planar, Planar Style, Vertex oraz Vertex Plan to nieodzowny element gustownego, nowoczesnego wnętrza.

Remont domu czy mieszkania nie zawsze skupia się wokół zmiany koloru ścian, zakupu nowych mebli czy tkanin dekoracyjnych. Coraz więcej inwestorów decyduje się na wymianę grzejników nie tylko z uwagi na dostępne na rynku bardziej funkcjonalne modele, ale także fakt, że rozwiązania te zachwycają również nowoczesnym designem. Firma Stelrad, która od kilkudziesięciu lat cieszy się opinią producenta ulubionych grzejników Europejczyków, oddała do dyspozycji projektantów i inwestorów serię dekoracyjnych grzejników. Planar, Planar Style, a także Vertex Plan i Vertex Style to propozycje dla wszystkich tych, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko źródła domowego ciepła.

Stylizacja zgodna z planem

Grzejniki Planar firmy Stelrad charakteryzuje gładki panel czołowy i smukła budowa. Płyta grzejnika Planar Style zostało dodatkowo wyposażona w delikatne poziome przetłoczenia. Ten subtelny akcent podkreśla geometryczny kształt rozwiązania firmy Stelrad. Do dyspozycji projektantów jest szeroka paleta kolorów – od tradycyjnej bieli, poprzez barwy ziemi, aż na ekstrawaganckich odcieniach metalicznych kończąc. Mnogość kolorów powoduje, że zarówno nowoczesne wnętrza urządzone w stylu glamour czy też klasycznie minimalistyczne mogą być wyposażone w grzejniki firmy Stelrad. Grzejniki Planar i Planar Style wykonane są z zimnowalcowanej blachy specjalnej o jakości wg EN 442-1, z osłonami bocznymi oraz górną pokrywą typu grill. Modele te dostępne są w wielu wymiarach i mocach cieplnych, dzięki czemu mogą one być montowane w małych pomieszczeniach, jak i tych o dużym metrażu. Grzejniki firmy Stelrad przeznaczone są do ogrzewania powierzchni mieszkalnych, biurowych, usługowych, użyteczności publicznej oraz innych o normalnej wilgotności. Można je stosować w wodnych pompowych instalacjach centralnego ogrzewania zarówno jedno- jak i dwururowych.

Wertykalna perspektywa

Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem aranżacyjnym są pionowe grzejniki Vertex Plan i Vertex Style firmy Stelrad. Pierwszy model posiada idealnie gładki panel dekoracyjny. Z kolei przednia część drugiej propozycji firmy Stelrad ozdobiona jest delikatnymi pionowymi przetłoczeniami. Prosty design w połączeniu ze smukłą budową grzejnika powodują, że są to idealne rozwiązania do pomieszczeń utrzymanych w klasycznej stylistyce, jak i tych urządzonych w bardziej ekstrawagancki sposób. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że grzejniki z linii Vertex dostępne są w 35 kolorach. Do wyboru są naturalne, pastelowe odcienie, jak również bardziej oryginalne żywe barwy lub też te z metalicznym połyskiem. Dopasowanie koloru do stylistyki wnętrza daje nam szerokie możliwości kreacji i w zależności od naszych upodobań grzejnik może być kluczowym elementem wystroju lub też subtelnie wkomponuje się w klimat pomieszczenia. Wymiary grzejnika oraz możliwość pionowego montażu pozwalają na umiejscowienie go w dowolnym miejscu w pokoju, salonie czy gabinecie.

Pomysłowa stylizacja wnętrz musi iść w parze z funkcjonalnością pomieszczenia. Warto zatem wziąć pod uwagę nie tylko modne kolory, oryginalną fakturę materiałów wykończeniowych, ale także poprawne funkcjonowanie urządzeń. Przekonanie to jest szczególnie istotne w przypadku doboru grzejników, które powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale i zadbać o odpowiedni klimat w domowym wnętrzu. Doskonale w tej roli sprawdzą się grzejniki firmy Stelrad, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów i projektantów.

CARADON POLSKA Sp. z o. o.

ul. Zakliki z Mydlnik 16

30-198 Kraków

tel. +48 12 657 54 07

e-mail: biuro@caradon.pl

www.stelrad.pl

Grupa Caradon z centralą w Wielkiej Brytanii jest jednym z największych producentów stalowych grzejników panelowych w Europie. W jej skład wchodzą fabryki grzejników w Belgii, Holandii, Turcji i Wielkiej Brytanii oraz kotłów w Wielkiej Brytanii.

Grzejniki Stelrad produkowane są w Europie od lat 60-tych ubiegłego wieku. Przez dziesięciolecia marka pracowała na miano „grzejników Nr 1 w Europie”. Na rynku polskim produkty Stelrad obecne są od 1995 roku. Jest to pierwszy producent panelowych grzejników stalowych zapewniający 10 lat gwarancji. Inwestycje realizowane z zastosowaniem grzejników Stelrad to domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, obiekty użyteczności publicznej, sakralne, biurowce, hotele. Najnowocześniejsze metody produkcji grzejników Stelrad i staranne kontrole wg ISO 9001 gwarantują utrzymanie sprawności i wytrzymałości produktów na stałym poziomie. Dzięki temu każdy grzejnik osiąga wysokie parametry pracy i wydajności. Stelrad jest marką, której produkty spełniają oczekiwania zarówno inwestorów i wykonawców, jak również wymagania przyszłych użytkowników. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *