Federico Tonetti nowym Dyrektorem Zarządzającym Lafarge w Polsce

Z dniem 1 października 2014 roku, Federico Tonetti obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego Lafarge w Polsce, zastępując Bruno Roux, który zostanie Dyrektorem Zarządzającym Lafarge w Kanadzie Wschodniej. Federico Tonetti rozpoczął karierę w Lafarge w 2008 roku. Pracował na wielu stanowiskach, m.in. Kierownika ds. Strategii na poziomie Grupy, Dyrektora ds. Betonu w Europie Środkowej i Wschodniej, Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego ds. Betonu w Kanadzie Zachodniej.

– Przez dwa lata mieszkałem i pracowałem w Polsce, którą postrzegam jako dynamicznie rozwijający się kraj. Jestem dumny, że wraz z zespołem Lafarge mogę brać udział w rozwoju polskiego rynku. Chciałbym aby nasze działania i rozwiązania Lafarge mogły zaspokoić stale rosnące potrzeby naszych klientów – powiedział Federico Tonetti, nowy Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce.

Zanim dołączył do Lafarge, Federico Tonetti pracował dla firm Legrand, Pirelli Energy Cables & Systems oraz Bain & Company w Mediolanie, Berlinie i Paryżu. Jest z pochodzenia Włochem, ukończył studia MBA w Instituto de Empresa w Madrycie i studia z Business Administration na Uniwersytecie L.Boconi w Mediolanie. Jest żonaty, ma dwóch synów i mówi biegle w pięciu językach, między innymi po polsku. Ma 42 lata.

Informacje o Lafarge

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zatrudniający 64.000 pracowników w 62 krajach.  W 2013 roku Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 15,2 mld euro. Zajmuje czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i beton. Włącza się w budowę miast na całym świecie poprzez oferowanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, trwałej zabudowy miejskiej, solidnych rozwiązań budowlanych i lepszej komunikacji miedzy miastami. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lafarge.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *