Ekologiczne paliwo z roku na rok staje się nie tylko coraz bardziej popularne, ale przede wszystkim korzystne zarówno dla środowiska, jak i portfela. Firma KOTŁOSPAW, jeden z liderów branży kotlarskiej, stworzył nowoczesny i w pełni zautomatyzowany kocioł U-RET z podajnikiem ślimakowym na eko-groszek.

Produkt o sygnaturze U-RET został stworzony z myślą o paliwach ekologicznych. Urządzenie posiada palnik do spalania drobnych frakcji węgla kamiennego w postaci eko-groszku i miału oraz dodatkową komorę do palenia tradycyjnego, m.in. drewna bądź węgla. Za proces spalania odpowiedzialny jest sterownik mikroprocesorowy, który reguluje pracę dmuchawy, podajnika, zaworu mieszającego oraz pomp.

Prócz nowoczesnej konstrukcji wykonanej z elementów atestowanych, m.in. stali, rur grubościennych czy wełny mineralnej, kocioł U-RET został zaopatrzony w czujnik pogodowy i funkcję „lato-zima”, odpowiedzialnej za grzanie ciepłej wody użytkowej latem. Produkt przeznaczony jest do podgrzewania wody w instalacji centralnego ogrzewania do temperatury dochodzącej osiągającej maksymalnie 90 o C.

Kocioł U-RET znajduje zastosowanie przede wszystkim w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach czy szkołach. Urządzenie posiada także instalację, która pozwala mu funkcjonować w przypadku braku lub zaniku prądu. Cena kotła waha się między 8450 a 9950 zł.

PR
AF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *