Na jaki zdecydować się stojak rowerowy?

Wraz z nadejściem cieplejszych dni coraz więcej osób decyduje się na wycieczki rowerowe, niektórzy jeżdżą jednośladem na co dzień do pracy czy szkoły. Niezbędne stają się wobec tego odpowiednie miejsca do zaparkowania roweru i zabezpieczenia go przed ewentualną kradzieżą. Z pomocą przychodzą stojaki na rowery, do których można przypiąć pojazd i nie martwić się, że pod nieobecność właściciela zmieni on użytkownika. Ogromną popularnością cieszą się stojaki typu U.

 

 

Jaki wybrać stojak na rowery?

Jazda na rowerze to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i podziwianie okolicznych widoków, sprzyja utrzymaniu smukłej sylwetki i pozbyciu się nadprogramowych kilogramów w przystępny sposób. Nikt jednak nie będzie przez cały czas trzymać roweru przy sobie, co byłoby niekomfortowe i czasem wręcz niemożliwe. Opieranie pojazdu o ścianę budynku czy pozostawianie go bez zabezpieczenia, to niezbyt dobry pomysł, bo może zmienić właściciela. Niestety nie brakuje osób, które tylko czekają na okazję, a nieprzypięty rower to idealny wabik na złodzieja. Powinno się wobec tego zawsze przypinać pojazd do stojaka na rower. Oczywiście musi być on solidny, podobnie jak zabezpieczenie rowerowe. Zwykłe linki nie są większym wyzwaniem dla osoby, która chce ukraść rower, zdecydowanie lepiej sprawdzi się łańcuch. Istotne będzie też to, aby zawsze przypinać rower za ramę i co najmniej jedno koło. Najwygodniej i najłatwiej parkuje się rower przy stojaku typu barierka, który umożliwia przypięcie go na wysokości ramy. W zależności od wybranego modelu, stojak może być wykonany z rur lub kształtowników ze stali albo aluminium. W przypadku stojaków znaczenie ma także sposób montażu – zabetonowanie lub przykręcenie do podsadzki kotwami. Stojak może zostać zamontowany zarówno na chodniku, jak i bezpośrednio na trawie.

 

 

 

 

Dlaczego stojak na rowery typu U to dobry wybór?

Stojaki typu U są niezwykle funkcjonalne i estetyczne, występują w wersji jedno- lub wielostanowiskowej. Zostały zaprojektowane w taki sposób, że nie ma najmniejszego problemu z postawieniem i przypięciem do nich roweru. Świetnie wpisują się w przestrzeń miejską, stanowią ciekawy element architektury. Każdy z pewnością doceni możliwość bezpiecznego zaparkowania swojego pojazdu, bez obawy o to, że ktoś go ukradnie pod nieobecność właściciela. Obecnie można przebierać w modelach stojakach typu barierka, różnią się kształtem, mogą być w wersji klasycznej lub nowoczesnej. Będą idealnym wyborem przed centrum handlowym, sklepem, kawiarnią, klubem, zakładem pracy, szkołą. Stojaki na rowery typu U są niezwykle proste, wygodne i funkcjonalne, wobec czego sprawdzą się dosłownie wszędzie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią odległość między stojakami, co przełoży się na komfortowe parkowanie. Optymalną odległością będzie nieco ponad metr, co w przypadku otwartej przestrzeni nie powinno stanowić żadnego problemu. W przypadku miejsc z ograniczoną powierzchnią zawsze można pomyśleć nad stojakiem szeregowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *