Firma Dolcan, jeden z największych deweloperów rynku mieszkaniowego w Polsce został nagrodzony tytułem Lider Biznesu Powiatu Wołomińskiego.

Lider Biznesu to wyróżnienie przyznawane przez Wołomiński Klub Biznesu dla przedsiębiorstw, które wykazują zaangażowanie i przejrzystość w działaniach. Oceniane są: jakość, nowoczesność i wskaźniki ekonomiczne firmy, a także dbałość o środowisko lokalne i działalność charytatywna. Do udziału w konkursie mogą przystąpić firmy z terenu powiatu wołomińskiego niezależnie od profilu produkcji, świadczonych usług czy struktury własności.

Dolcan otrzymał nagrodę w kategorii „Duża firma”. – Od lat silnie przyczyniamy się do rozwoju powiatu, nie tylko poprzez nasze inwestycje, ale także inne wsparcie społeczności lokalnej. Współfinansowaliśmy remont szpitala w Wołominie, a od kilkunastu lat wspieramy też drużynę piłkarską Dolcan Ząbki – przypomina Sławomir Doliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej i właściciel firmy.

Tytuł Lider Biznesu to kolejne wyróżnienie dla dewelopera w ostatnim czasie. W marcu firma otrzymała tytuł Budowlanej Firmy Roku 2010 miesięcznika Buidler. Firma posiada także potwierdzane i aktualizowane, co dwa lata, wyróżnienie branżowe – Certyfikat Dewelopera. Przyznawane jest ono przez niezależną kapitułę za ustabilizowaną pozycję na rynku oraz rzetelność i gwarancje finansowe dla klientów. Polski Związek Pracodawców Budownictwa wyróżnił inwestora również Złotą Odznaką „Zasłużony dla Budownictwa”.

Dolcan jest obecnie jednym z najaktywniejszych inwestorów na rynku mieszkaniowym. Firma realizuje jednocześnie aż 9 nowych projektów. Tak szeroka i różnorodna oferta sprawia, że zainteresowanie mieszkaniami również jest duże, część mieszkań w tych inwestycjach sprzedana została już na etapie wstępnej fazy budowy. Deweloper wprowadził także nowość na polskim rynku – mieszkania bezczynszowe. To osiedla, w których nie będzie części wspólnych. Mieszkańcy nie będą więc ponosić comiesięcznych kosztów czynszu związanego z administrowaniem nieruchomością. W tym roku ruszy budowa 5 takich inwestycji na terenie Warszawy.

Dolcan – najważniejsze informacje o firmie:

Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia ponad 120 osób.

Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów z wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota, w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań oraz kolejne etapy osiedla Tęczowego.

W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością – czynszów.

Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100 ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.

 Od 18 lat nieprzerwanie sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki. Aktywnie angażuje się w działania społeczne m.in. w pomoc szpitalowi w Wołominie, dofinansowała remont Szpitala Dziecięcego  na ul. Niekłańskiej w Warszawie, wspiera Fundację „Dzieci Ulicy”.

źródło: PR


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *