XIX Konferencja Naukowo – Techniczna w Ciechocinku już w październiku

Czy opłaca się oszczędzać na projektowaniu? Na jakie problemy napotkamy przy wyborze rzetelnego, efektywnego i doświadczonego wykonawcy? Jak podwykonawcy mogą zapewnić sobie zapłatę za roboty budowlane? Jakie wątpliwości niesie za sobą ostatnia nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczestnicy poznają w trakcie XIX Konferencji Naukowo – Technicznej, która zostanie zorganizowana w dniach 9 – 11 października 2013 roku w Ciechocinku.

Największe ryzyka i błędy w procedurach udzielania, realizacji i rozliczania zamówień na roboty budowlane będą tematem tegorocznej edycji Konferencji Naukowo – Technicznej organizowanej w Ciechocinku. W tym roku, to uznane i cykliczne już wydarzenie, zorganizowane będzie po raz XIX. Konferencja odbędzie się w dniach 9 – 11 października 2013.

Jak co roku, organizatorzy zadbali o wysoki poziom merytoryczny planowanej dyskusji, nieprzypadkowo dobierając tematykę oraz prelegentów. Uczestnicy tegorocznej konferencji omówią zagadnienia związane z zamówieniami publicznymi na roboty budowlane i procedurami realizacji procesu inwestycyjno – budowlanego, stanowiącego ważną część działu budownictwa gospodarki narodowej. Wśród tematów z tego obszaru poruszone zostaną kwestie wyboru rzetelnego wykonawcy oraz podwykonawstwa w zamówieniach publicznych i gwarancji zapłaty za roboty budowlane. W polu zainteresowań tegorocznych referentów znajdzie się również Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówień (SIWZ) i wynikające z jej treści uchybienia. Podobnie – ryzyka wynikające z ostatniej nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych i zagrożenia związane z modernizacją infrastruktury kolejowej realizowanej wg modelu DBO – Design-Build-Operate. Ponadto prelegenci nakreślą opis sposobu obliczenia ceny i zmierzą się z problemem oszczędzania na projektowaniu, zestawiając koszty budowy i wydatki na działania projektowe.

Głównym inicjatorem XIX Konferencji Naukowo – Technicznej, nad którą patronat honorowy objęła Komisja Infrastruktury Sejmu RP, jest warszawski Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa PROMOCJA. Wysoki poziom organizacyjny konferencji oraz zajmująca tematyka debat przyciągają corocznie blisko 100 przedstawicieli inwestorów, wykonawców, biur projektowych i kosztorysowych, instytucji finansujących oraz urzędów decydujących o realizacji zamówień na roboty budowlane. Gwarantują również ożywioną i wyczerpującą dyskusję, która pozwala uczestnikom odnieść podejmowane treści do zastosowań w praktyce gospodarczej.

Do końca lipca swój udział zgłosiło już ponad pięćdziesięciu uczestników” – mówi dr inż. Janusz Traczyk, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji z OWEOB PROMOCJA, będącego inicjatorem tego wydarzenia – „W chwili obecnej dysponujemy jednak jeszcze wolnymi miejscami, stąd zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką”.

Uczestnicy konferencji zostaną ugoszczeni w Hotelu AUSTERIA – Conference & SPA w Ciechocinku przy ulicy Bema 32. Opłatę konferencyjną w wysokości 950 zł netto należy wnieść do 1 października br. Koszt zapewnia udział w sesjach konferencyjnych, dostęp do materiałów konferencyjnych oraz wyżywienie. W przypadku wyczerpania pokoi w hotelu Austeria uczestnicy konferencji zostaną zakwaterowani w Rezydencji Green Park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *