Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem. Dotychczas stosowane było wyłącznie pod płytkami, ze względu na ich trwałość i dobre przewodnictwo cieplne. Dzięki technologii stosowanej przez Torlys, także drewno posiada te cechy. Ponadto sposób montażu desek wielowarstwowych sprawia, że mają one przewagę nad kaflami.

Ogrzewanie montowane pod powierzchnią podłogi pozwala na większą swobodę w projektowaniu wnętrza, z powodu braku szpecących rur i kaloryferów. Nie tworzy stref zimna z dala od grzejnika i zapewnia najzdrowszy dla człowieka rozkład temperatury: najcieplej przy podłodze, najchłodniej w okolicach głowy. Wpływa to na oszczędności w zużyciu energii cieplnej. Korzyści odczują także alergicy. Ogrzewanie podłogowe nie powoduje przemieszczania się kurzu, które jest charakterystyczny dla kaloryferów.

Wydaje się zatem, że jedynym problemem w tym typie ogrzewania są ograniczenia w wyborze posadzki. Powszechnie stosowana terakota, poza sezonem grzewczym jest tak zimna, że aż nieprzyjemna dla bosej stopy. Drewno w przeciwieństwie do kafli, pozwala na urządzenie ciepłego i przytulnego wnętrza.

Trzeba jednak pamiętać, że drewno zmienia objętość pod wpływem temperatury. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do rozszczelnienia się podłogi. Dlatego wybierając deski na ogrzewanie podłogowe należy zwrócić uwagę by posiadały dużą odporność na temperaturę. Podłogi Torlys, jako jedyne w Polsce dają dożywotnią gwarancję na to, że w okresie grzewczym nie powstaną szczeliny między deskami. Ponadto potwierdzona badaniami laboratoryjnymi wysoka przepuszczalność termiczna gwarantuje, że ciepło bez większych strat przeniknie przez deski.

Montaż w systemie pływającym oraz system zamków Uniclic sprawia, że Torlys zyskuje przewagę nad innymi typami podłóg. W razie awarii ogrzewania podłogowego bardzo szybko można rozmontować podłogę. Deski nie są przyklejone, ani przybite do podłoża. Za pomocą specjalnego narzędzia „Buldog” bez większego problemu można zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie ją założyć.

W dzisiejszych czasach każda aranżacja podłogi, która pojawi się w naszej głowie, może być w pełni zrealizowana. Jeśli chcemy mieć komfort w postaci ogrzewania podłogowego, możemy osiągnąć go pod każdą, nawet drewnianą powierzchną.

Cena: od 276 zł za metr kwadratowy z montażem.

Podłogi Torlys dostępne są w salonach Dekorian. www.torlys.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *