Większa dostępność nowoczesnych technologii, wyodrębnione przepisy i przystępniejsza forma montażowa wywołała prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie.

 

Charakterystyka systemu klimatyzacji przemysłowej Oxycom

Użyteczność nowoczesnych systemów IntrCooll

Systemy klimatyzacyjne IntrCooll zwiększają komfort użytkowania przestrzeni przemysłowej, pomagają w utrzymaniu optymalnych warunków pracy i przyczyniają się do ochrony praw i przepisów, które obowiązują w przemyśle, czy przetwórstwie. Oprócz wysokiej skuteczności działania wskazuje się także na ich przystępną cenę użytkowania. To oszczędność rzędu kilkudziesięciu procent, w porównaniu z konkurencyjnymi systemami.

Optymalizacja warunków pracy

Przeorientowanie systemów klimatyzacyjnych w przedsiębiorstwie jest dużym krokiem w przód, pozwalającym znacznie zwiększyć komfort pracy użytkowników hal, magazynów, czy biur. Większa wygoda pracowników przekłada się na lepsze wyniki finansowe. Obiekt przemysłowy staje się niezależny od niekorzystnych zmian pogodowych panujących na zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie optymalnych warunków pracy, bez wpływu negatywnych czynników zewnętrznych.

Niższa cena w porównaniu z analogicznymi systemami

Rozwiązanie IntrCooll zapewnia redukcję ok. 80% kosztów eksploatacyjnych w porównaniu z analogicznymi systemami klimatyzacji przemysłowej. Oznacza to, że firma jest w stanie oszczędzić pokaźne kwoty w dłuższej perspektywie czasowej, np. rok od momentu implementacji tego rozwiązania. Systemy wentylacyjne są technologią stworzoną z myślą o wygodzie użytkowania. Dzięki stworzeniu optymalnego mikroklimatu wewnątrz wentylowanego pomieszczenia, możliwe jest uzyskanie odpowiednich warunków środowiskowych do pracy. To zaś przekłada się na zwiększenie zadowolenia pracowników, większą wydajność i zwiększenie komfortu pracy w budynkach.

 

 

 

Oddziaływanie na samopoczucie

Systemy nowoczesnej wentylacji przemysłowej ukierunkowane są na zwiększenie jakości powietrza, dostępnego wewnątrz budynków. IntrCooll koryguje parametry temperaturowe mieszanki gazów, zapewniając dostęp do czystego, świeżego i chłodnego powietrza wewnątrz pomieszczeń przemysłowych i biurowych. Zapewnienie optymalnych warunków pracy ważne jest ze względu na większy komfort pracowników, ale także z uwagi na przepisy prawne regulujące obowiązki pracodawcy. Systemy klimatyzacyjne przyczyniają się do zapewnienia tych warunków w trosce o pełną ekonomiczność tego rozwiązania.

Energooszczędność

Niezwykle ważną cechą systemów klimatyzacji dla przemysłu jest niskie zużycie energii. Przez wiele lat sporym problemem było wynalezienie takiego rozwiązania, który maksymalizowałby wydajność pracy urządzeń schładzających powietrze, przy minimalizacji kosztów eksploatacyjnych. Systemy IntrCooll zapewniają tą cechę, dbając o niskie zużycie prądu, przy największej wydajności pracy. Do prawidłowej pracy systemów klimatyzacyjnych wystarczy około 10% bazowej energii, która spożytkowana by została na pełnoprawną pracę zwykłych i nieenergooszczędnych systemów wentylacyjnych.

Opcjonalne rozwiązania technologiczne zwiększające komfort eksploatacji

Autonomiczny system regulacji

Systemy klimatyzacyjne IntrCooll charakteryzują się inteligentnym wyborem optymalnego trybu pracy do warunków panujących w danym pomieszczeniu. Alternatywne rozwiązania wentylacyjne działają wyłącznie w jednym trybie, nie optymalizując swojej skuteczności działania. Zestaw czujników EcoSmart wychwytuje informacje dotyczące warunków zewnętrznych i wewnętrznych, a następnie na podstawie analizy dokonuje wyboru najbardziej odpowiedniego trybu pracy. Systemy IntrCooll wyposażone zostały także w możliwość ścisłej współpracy z innymi czujnikami i modułami, co w znacznym stopniu wpływa na ułatwienie procesu montażowego, obsługowego i monitorowania pracy.

Zdalne sterowanie i dostęp do sieci

Dzięki innowacyjnym implementacjom technologicznym, system IntrCooll może być obsługiwany w pełni zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki połączeniu online oprogramowanie gromadzi dane i raporty, wobec czego baza Oxycom jest w stanie na bieżąco optymalizować pracę systemów i włączać nowe rozwiązania poprawiające jakość pracy modułów. Analiza pracy systemów w czasie rzeczywistym obniża koszty eksploatacyjne, co przyczynia się do większych oszczędności finansowych.

Racjonalność, oszczędność, maksymalizacja wydajności

Systemy Oxycom IntrCooll zapewniają redukcję temperatury w pomieszczeniach do 7 stopni Celsjusza, co jest bardzo często wartością nieosiągalną dla standardowych typów wentylacyjnych. Dostarczane powietrze jest częściowo pozbawiane wilgoci, co zapobiega namnażaniu się pleśni i grzybów w najbardziej narażonych miejscach w przestrzeni przemysłowej. Komfort termiczny ustalany jest zgodnie z normami ASHRAE, co zwiększa komfort osób przebywających wewnątrz. IntrCooll to także mniejsze zużycie mediów: energii i wody. System może być wykorzystywany w różnych warunkach klimatycznych, także w trudnym środowisku tropikalnym.

Wykorzystanie systemów w praktyce: tryby oraz zasady działania

Trzy tryby funkcjonowania

Systemy Intrcooll wykorzystują trzy tryby działania, które mogą być dopasowane do konkretnych warunków panujących wewnątrz. Pierwszym z nich jest tryb swobodnego chłodzenia. Polega on na dostarczaniu powietrza bezpośrednio z środowiska zewnętrznego. Tę możliwość wykorzystuje się wówczas, gdy na zewnątrz panuje niższa temperatura, niż wewnątrz hali, czy magazynu. Drugi tryb jednostopniowego chłodzenia wykorzystuje mechanizm ochładzania wyparnego. Tryb wykorzystuje się w przypadku, gdy pożądane jest uzyskanie optymalnych warunków wilgotności, przy równoczesnym chłodzeniu środowiska wewnętrznego. Ostatni tryb dwustopniowego chłodzenia wykorzystuje dwa etapy pracy: schładzanie powietrza za pomocą zimnej wody poddawanej procesowi recyrkulacji oraz zastosowanie chłodzenia wyparnego.

Proces klimatyzacji pomieszczeń za pomocą IntrCooll

System wentylacyjny pobiera powietrze z środowiska zewnętrznego. Na pierwszym etapie klimatyzowania jest ono delikatnie schładzane dzięki wykorzystaniu wymiennika ciepła. Ten etap wstępnego obniżania temperatury powietrza jest dokonywany zanim powietrze trafi do modułu ewaporacyjnego OXYVAP. Proces ten w rzeczonych modułach jest kontynuowany, w tym przypadku powietrze zyskuje już optymalne warunki temperaturowe. Następnie trafia ono bezpośrednio do wnętrza pomieszczeń. Oczyszczające filtry powietrza mogą znaleźć swoje zastosowanie w pierwszym etapie chłodzenia, zatem będą w takim wypadku zainstalowane przed wymiennikami ciepła. System można umiejscowić w dowolnym miejscu pomieszczenia. Zdarza się, że wymagane jest osiągnięcie chłodzenia punktowego – taką funkcjonalność również umożliwia rozwiązanie InterCooll. Proces recyrkulacji chłodnej wody jest możliwy do realizacji za pomocą wbudowanych pomp wodnych. Jakość wody jest na bieżąco kontrolowana przez czujniki i funkcjonalności, m.in. przez sterylizator wody ozonowanej, który poprawia jakość wody w obiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *