Dezynfekcja klimatyzacji w domu Pracujący klimatyzator w danym miejscu nagle zaczyna się psuć, wydziela nieodpowiedni zapach, ciągnie zbyt dużo energii i nie jest efektywny. Takie sytuacje mówią o tym, że potrzebny jest serwis klimatyzacji. Profesjonalne firmy, które instalują systemy klimatyzacji, równocześnie zajmują się jego czyszczeniem i dezynfekcją. Po tych procesach są automatycznie i od razu widoczne efekty.

Jak przebiega proces czyszczenia wentylacji?

 

 

 

 

Czyszczenie wentylacji odbywa się w dwojaki sposób. Gdy klimatyzacja jest lekko przybrudzona, wykorzystuje się sposób czyszczenia standardowy, gdy jest zanieczyszczona bardzo wtedy czyści się w sposób głęboki. Jednak zawsze czyszczenie klimatyzacji zalecane jest raz do roku i niedobrze jest dopuszczać czy doprowadzać klimatyzację do bardzo brudnego stanu. Klimatyzacja ma działać i odpowiednio wspomagać, zbyt duże nagromadzenie, w jej kanałach, brudu i bakterii działa niezdrowo na ludzi.

Standardowy proces czyszczenia

W tym trybie wszelkie prace odbywają się bez dochodzenia do wnętrza systemu i bez rozbierania go oraz bez demontażu klimatyzatorów. Proces ten polega głównie na: przepłukaniu systemu drenażowego oczyszczeniu filtrów wyczyszczeniu chłodnicy wymiennika ciepła przeczyszczeniu wentylatora i poszczególnych turbin czyszczeniu antybakteryjnym i dezynfekcji

Głęboki proces czyszczenia systemu klimatyzacyjnego

Jest to już proces bardziej skomplikowany i polegający na zdemontowaniu i oczyszczaniu poszczególnych komponentów za pomocą specjalistycznego odkurzacza parowego. W tym wypadku bardzo ważna jest dokładność i możliwość wyczyszczenia każdego, poszczególnego składnika całego systemu. Wszystkie te prace wykonuje się w odniesieniu do chłodnicy wymiennika ciepła, która jest urządzeniem znajdującym się na zewnątrz i niejednokrotnie ulokowanym bardzo wysoko. Wtedy do pracy wkracza jednostka specjalna, która posiada i obsługuje wyspecjalizowany sprzęt, przeznaczony do prac na wysokościach. Lub też zostają zatrudnieniu alpiniści przemysłowi.

Po czyszczeniu następuje dezynfekcja klimatyzacji

Dezynfekcja klimatyzacji w domu pomaga pozbyć się wszelkiego rodzaju grzybów i bakterii. Najczęściej jest on wykonywany na klimatyzatorach, które są jednostkami wewnętrznymi całego systemu klimatyzacyjnego. Ten proces polega na przepłukaniu systemów drenażowych specjalnym płynem aseptycznym oraz specjalnym aerozolem obrabia się poszczególne części klimatyzatorów. Czasami wykonuje się odrębnie proces czyszczenia a odrębnie proces dezynfekcji. Czynności te nie są ze sobą ściśle związane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *