Wentylator kanałowy 100 – gdzie się sprawdzi?

Nie da się ukryć, że w obecnym czasie absolutnie nikt nie wyobraża sobie pomieszczenia bez odpowiedniej wentylacji. To właśnie dzięki niej można idealnie zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, a także zapewnić sobie stały dostęp do powietrza świeżego, bogatego w tlen. Coraz popularniejsze stają się wentylatory kanałowe. To małe i dość sprytne urządzenia, które potrafią działać niezwykle efektywnie. Jednak, gdzie sprawdzi się wentylator kanałowy 100?

 

Wentylator kanałowy 100- czym on właściwie jest?

Każdy z nas z pewnością wie, czym są wentylatory kanałowe 100, jednak wiedza ta być może nie jest do końca usystematyzowana. Tak naprawdę każdego dnia w wielu pomieszczeniach, a być może nawet w naszym domu spotykamy się z wentylatorami kanałowymi i nie tylko. Najczęściej są one wyposażone w dodatkowy termostat i łożyska kulowe. Wentylator kanałowy 100 różni się od innych urządzeń przede wszystkim tym, że jest on przeznaczony do otworów o średnicy właśnie 100 milimetrów. Urządzenia te mogą jednak różnić się między sobą pod względem różnych parametrów jakim jest np. wydajność. Niemniej jednak wśród wentylatorów kanałowych najczęściej można dostać te, które dysponują wydajnością na poziomie 250 metrów sześciennych na godzinę.

 

Gdzie sprawdzi się wentylator kanałowy 100?

Wentylator kanałowy 100 – jak zostało to już wspomniane- przeznaczony jest do otworów wentylacyjnych o średnicy 100 milimetrów. Niemniej jednak nie warunkuje to tego, że będzie on wykorzystywany wyłącznie w średnich kanałach wentylacyjnych. Z powodzeniem spełni on swoje zadanie także w tych, które są znacznie dłuższe np. do długości około 13 metrów. Zwykle wentylator kanałowy 100 znajduje więc zastosowanie w różnego rodzaju marketach, garażach, magazynach czy restauracjach. Niezwykłą zaletą wentylatora kanałowego 100 jest przede wszystkim niski poziom generowanego hałasu podczas pracy. Urządzenie to, jest wiec praktycznie niezauważalne i niesłyszalne.

 

 

 

Montaż

Wentylator kanałowy 100 przeznaczony jest do montażu w kanałach wentylacyjnych- zarówno tych, które są sztywne jak i tych, które są elastyczne. Można zamontować je w środku lub nawet na samym końcu kanału wentylacyjnego. Jego konstrukcja umożliwia montowanie zarówno w pionie jak i w poziomie. Ze względu na korpus wentylatora kanałowego 100, który wykonany jest z wysokiej jakości plastiku, urządzenie to można również zamontować w pomieszczeniach, które narażone są na duże działanie wilgoci. Można więc powiedzieć, że wentylator kanałowy 100 jest rozwiązaniem uniwersalnym i wszechstronnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *