Dlaczego powinieneś wybrać synchroniczną prasę krawędziową CNC?

Dzięki zaawansowanej technologii zastosowanej przy produkcji wielu modeli hydraulicznej prasy krawędziowej CNC przydaje się ona w takich branżach jak przemysł samochodowy, metalowy, produkcja tworzyw sztucznych, przemysł drzewny itp. Wysoka precyzja, którą można uzyskać, korzystając z tego sprzętu i szybki proces produkcji przy opłacalnej inwestycji to tylko niektóre inne cechy, które podkreślają wyjątkowy charakter tej maszyny.

Czym jest krawędziarka do blach CNC?

Jednym z urządzeń warsztatowych stosowanych do gięcia blach o różnej grubości jest właśnie prasa krawędziowa. Maszyna ta stosowana jest również w innych działaniach: tam, gdzie potrzebna jest siła nacisku, osiągająca nawet kilkaset ton, wykorzystywane są do gięcia długich i grubych kilkumetrowych blach. Zapotrzebowanie na szybkie doginanie produktów oraz inne funkcje związane z warsztatami rosną w branżach technicznych, a producenci maszyn również zmieniają się, żeby dopasować swoją ofertę innowacyjnych maszyn do potrzeb rynku. Synchroniczna prasa krawędziowa CNC jest więc jednym z doskonałych urządzeń zaprojektowanych w celu zwiększenia wydajności procesów warsztatowych, zwłaszcza kształtowania metalu.

 

 

 

Zalety zastosowania prasy krawędziowej CNC podczas gięcia

Z przemysłowego punktu widzenia i w porównaniu do efektów zadań gięcia wykonywanych przez inne urządzenia, takie jak zwykła mechaniczna prasa, prasa krawędziowa CNC ma kilka zaawansowanych technologii. Zaawansowana funkcjonalność wynika z obecności skomputeryzowanego układu sterowania i działania, takiego jak hydrauliczny mechanizm, dzięki któremu koszt procesu gięcia można zmniejszyć i wciąż oczekiwać wysokiej precyzji. Niektóre ze znaczących zalet sprzętu prasowego CNC to:

  • rezerwa na kompensację ugięcia
  • niezawodne opcje zapewniające wysoką precyzję
  • działanie przy stosunkowo niskim zużyciu energii
  • bezpieczeństwo w pracy
  • gięcie dużych blach do dokładnych wymiarów
  • sprzęt tego typu jest cichy, łatwy w użytkowaniu – podczas sterowania mechanizmem wiele można zdziałać jednym pociągnięciem.

Gdzie się kierować po własną krawędziarkę?

Maszyny warsztatowe są niezwykle ważne podczas zarządzania podstawowymi procesami produkcyjnymi, takimi jak gięcie blach i obróbka do określonych kształtów. Chociaż na całym świecie dostępnych jest niezliczona liczba maszyn, to jednak chcemy zawsze inwestować w te niezawodne, opłacalne i wydajne, które mogą również przynosić dobre dochody. Poszukując idealnego sprzętu, który spełni wszystkie te oczekiwania wart zajrzeć na stronę producenta http://www.rico-maszyny.pl/, gdzie zawsze znajdziesz produkty najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *