Jak trzeba dbać o lustro w łazience?

Dla wielu lustro jest nieodłącznym elementem, który musi znaleźć się w łazience. Każdej i zawsze. Jest praktyczne i chętnie wykorzystywane w tych właśnie pomieszczeniach, ale nie zawsze poprawnie dobrane i dobrze zamocowane. To jednak nie wszystko, bo, jak się okazuje, można także nieprawidłowo o lustro w łazience dbać. Czego nie robić wcale, a co koniecznie robić?

Lustro – jego designerskie znaczenie

Każdy, kto chce kupić nowe lustro do łazienki, musi pamiętać o jego wyjątkowej roli. To nie jest tylko produkt do przeglądania się, łatwiejszego golenia czy malowania. To także element dekoracyjny, który ma wpływ na to, jak będzie wyglądała łazienka oraz na to, w jakim stylu ostatecznie będzie zaaranżowana. Nie może więc nie pasować do poszczególnych elementów wystroju; musi z nimi współtworzyć jedną wielką całość. Pamiętaj także, że lustro ma za zadanie funkcjonalnie powiększyć przestrzeń, więc stosując je małe, nie będziesz miała możliwości uzyskać takiego efektu. Na to zwróć szczególną uwagę.

Dlaczego nieprawidłowo myjesz swoje lustro?

No dobrze, ale załóżmy, że już masz lustro do łazienki u siebie w mieszkaniu czy domu. Wisi w odpowiednim miejscu i trzeba się nim zająć w sposób kompleksowy. Sięgasz po płyn do mycia szyb i czyścisz je, licząc, że smugi się nie pojawią. I tu pojawia się coś innego – wielki błąd. Do mycia luster nie wolno używać takich środków, bo z czasem zaczną powodować przebarwienia. Ale nie tylko dlatego. To także specjalne drobinki, które na lustrze sprawiają, że kurz osiada o wiele bardziej niż normalnie. Dlatego należy z tym uważać i zwracać uwagę, by płyn nie miał ani odczynu zasadowego, bo wówczas lustro będzie matowiało, ani kwasowego, który może doprowadzić do korozji elementów konstrukcyjnych lustra. Wybierając je na odpowiedniej stronie pamiętaj, by odpowiednio je także sprzątać.

 

 

 

Jak pielęgnować lustro do łazienki?

A co można zrobić, by lustro lśniło i było piękniejsze niż zwykle? Do mycia wykorzystaj miękką, delikatną i przyjemną w dotyku ścierkę niezostawiającą kłaczków, najlepiej z mikrofibry. Nasącz ją lekko wilgotną, letnią wodą i tak zetrzyj wszelki brud. Zadbaj, by wody nie było zbyt dużo. Pamiętaj także, by robić to dokładnie, wilgotną ścierką, a rogi, ranty i mocowania lustra wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym lub inną ściereczką. W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu rdzy na krańcach lustra. Do tego uważaj na twardą wodę, w której maczasz ścierkę. Jeśli taka będzie, lepiej użyj wody destylowanej przy lustrze do łazienki.

Czy wybór lustra ma tak wielkie znaczenie?

A jakie lustro w Twojej łazience sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim ładnie dopasowane do stylu samego pomieszczenia. Sprawdź więc, jakie możliwości dają strony internetowe i przeszukaj sieć, licząc na znalezienie czegoś wyjątkowego. Po drugie, gdy już będziesz je miała, zadbaj o nie. Odwdzięczy Ci się i przez długi czas będziesz mogła się w nim przeglądać, a ono pokaże Ci prawdziwe odbicie, a nie zniekształcony obraz przez zmatowienie, rdzę czy miejsca poszarzałe.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *