Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu?

 

Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu?

Właściwe wyposażenie salonu musi być dopasowane do wielkości pomieszczenia, a także koloru ścian, podłóg i stylu, w jakim urządzimy całość. Jeśli mamy ciemne ściany, warto rozjaśnić salon jasnymi. I na odwrót, przy jasnych ścianach, świetnie sprawdzą się ciemne. Zanim kupimy meble, koniecznie musimy dokonać pomiarów. Zróbmy to na spokojnie, aby uniknąć jakiejkolwiek pomyłki. Pomocna może być kartka i długopis. Zapiszmy sobie na niej wszystkie dane. Wymiary warto zabrać ze sobą do sklepu meblowe i mierzyć każdy mebel. W ten sposób mamy pewność, że wybierzemy pasujący produkt. Postarajmy się wykorzystać dostępną przestrzeń maksymalnie. Jednak bez zbędnego zagradzania. Postawmy na te meble, które są potrzebne. Im mniej, tym lepiej.

 

Jakie meble do salonu wybrać?

Wybór konkretnych mebli oraz ich ilości, zależy przede wszystkim od rozmiaru pomieszczenia. Kombinacja różnych mebli m.in. witryn, szafki, komód czy półek wiszących, pozwoli zachować ład i porządek, a także dobrze będzie się prezentować. Jeśli zastanawiamy się, które wybrać, warto postawić na:

• komodę – to najczęściej wybierany mebel. Przy wyborze odpowiedniej komody, należy zwrócić uwagę na rozkład szafek, półek, a także na pakowność. Zastanówmy się, czy ma ona mieścić wiele rzeczy, czy głównie pełnić funkcję reprezentacyjną.

• witrynę – pozwalają wyeksponować m.in. zastawę stołową. Stanowią uzupełnienie salonu, urządzonym w każdym stylu. W nowoczesnych doskonale sprawdzą się witryny ze światłami LED.

• Szafkę RTV – na szafce RTV stawiamy m.in. telewizor. Wybierając konkretny model, weźmy pod uwagę ilość sprzętu, a także przeznaczenie szafki. Jeżeli chcemy dodatkowo w niej coś schować, warto wybrać modele z dodatkowymi półkami.

• Stolik kawowy – to niezbędny element wyposażenia salonu. Pełni funkcję dekoracyjną, ale jest także funkcjonalny.

Jeśli mamy kuchnię otwartą na salon, to kupmy dodatkowo stół z krzesłami. Wydzielmy tylko przestrzeń na jadalnię, w której będziemy jeść.

 

 

 

Na co zwrócić uwagę, kupując meble?

Meble do salonu mają służyć przez wiele lat, a nie być wymieniane o roku. W związku z tym niezwykle istotny jest wybór mebli wysokiej jakości. Przy doborze mebli do salonu, powinniśmy zwrócić wagę na:

• materiał, z którego wykonane są meble – od niego zależy żywotność mebli. Starajmy się wybierać te naprawdę dobrej jakości. Dzięki temu będziemy mogli się nimi cieszyć przez wiele lat.

• wykończenie – wykończenie nie tylko posiada walory estetyczne, ale również ma duży pływ na trwałość produktów.

• design – meble do salonu powinny odpowiadać stylowi, w jakim urządziliśmy pomieszczenie. Mają pasować do akcesoriów i dodatków. W ten sposób uzyskamy spójną całość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *