Podpoznańskie Plewiska od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem poznaniaków. Łatwy dojazd do centrum Poznania stał się głównym atutem, dla którego deweloperzy z chęcią inwestują w tereny znajdujące się w gminie Komorniki. Drugą zaletą, o której wspominają nabywcy inwestycji w Plewiskach, jest fakt, że większość lokali można zakupić z dopłatą w ramach MdM.

Szybki rozwój podpoznańskiej miejscowości sprawia, że jest to coraz ciekawszy kierunek dla osób zmęczonych miastem. Zainteresowanie inwestycjami jest duże szczególnie wśród osób zakładających rodziny i mogących skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych. – Można oszacować, że ok. 70% naszej sprzedaży jest finalizowane z pomocą rządowego programu. Wielu klientów nie może pozwolić sobie na mieszkanie w centrum Poznania, których nie obejmuje MdM. Plewiska są dla nich dobrą alternatywą, bo przede wszystkim umożliwiają zakup z dopłatą, a drugą zaletą jest szybki dojazd do Poznania – mówi Magdalena Czuryńska z firmy Twoje M. Jak dodaje, duże zainteresowanie skłania firmę do kolejnych inwestycji.

Spółka Twoje M obecnie realizuje kolejne etapy swojego osiedla. Już w 2015 r. zakończona zostanie budowa VI i VII etapu na inwestycji Słoneczne Tarasy oraz I etapu otwierającego kontynuację osiedla, czyli Słoneczne Tarasy 2.

W styczniu zakończy się budowa VI etapu Słonecznych Tarasów. Ceny za mieszkania parterowe z ogródkami zaczynają się już od 233 000 zł. Z kolei lokale na piętrze z przestronnymi tarasami będzie można zakupić już od 295 000 zł. Słoneczne Tarasy w czerwcu 2015 r. wzbogacą się o kolejny, VII etap inwestycji.

Zaś w październiku 2015 r. zrealizowany będzie I etap inwestycji Słoneczne Tarasy 2. W sprzedaży dostępne są mieszkania parterowe 50 mkw. z ogródkiem oraz lokale na piętrze o powierzchni 73 mkw. z tarasem. Ceny lokali parterowych rozpoczynają się już od 203 000 zł, natomiast na piętrze od 285 000 zł. W ramach kolejnych etapów inwestycji Słoneczne Tarasy 2 powstaną mieszkania o metrażach od 49,65 do 74,5 mkw. Zwiększona zostanie powierzchnia tarasów przynależących do lokali dwupoziomowych, które będą posiadały również schody wewnętrzne i pomieszczenia gospodarcze.

Do 2016 r. zostaną ukończone kolejne etapy osiedla Słoneczne Tarasy. Mieszkania dostępne będą w wariantach 45, 50, 64, 73 i 74 mkw. z ogródkami i tarasami. Z kolei w IV kwartale 2017 r. sfinalizowany zostanie ostatni etap osiedla Słoneczne Tarasy 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *