Informacje budowlane: Współpraca gospodarcza Polski i Izraela – rozmowy w Ministerstwie Gospodarki.

15 stycznia 2012 roku w Ministerstwie Gospodarki doszło do spotkania i rozmów wicepremierów Polski i Izraela o współpracy gospodarczej między tymi państwami.

Minister gospodarki Waldemar Pawlak podkreślał między innymi związki historyczne łączące oba kraje, natomiast minister spraw zagranicznych Izraela Avigdor Liberman zauważył dobrą sytuację finansową Polski i Izraela w obliczu światowego kryzysu. Liberman liczy także nadzieję na owocną współpracę polskich i izraelskich firm, zwłaszcza w dziedzinie przemysłu obronnego i nowoczesnych technologii.

W okresie od stycznia do października 2011 roku wartość obrotów handlowych między Izraelem a Polską wyniosła 631 mln dol. Do naszych partnerów gospodarczych eksportujemy między innymi maszyny i urządzenia, środki transportu, metale czy artykuły spożywcze. Z Izraela importujemy natomiast broń i amunicję czy urządzenia mechaniczne i elektryczne.

Wicepremier naszego kraju uważa, że jednym z najważniejszych obszarów współpracy między krajami może być eksport polskiej żywności, a także projektów badawczo-rozwojowych i wymiany doświadczeń hi-tech.

źródło: www.mg.gov.pl


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *