Telewizja przemysłowa – wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu

Bezpieczeństwo to kwestia na której nie można oszczędzać. Wydając pewną kwotę na środki ochrony w sposób rozsądny, możemy zaoszczędzić dobytek naszego życia. W zasadzie można powiedzieć, że bezpieczeństwo to nie tyle wydatek, co inwestycja w nasze dobry. W ostatnich latach obserwujemy wzmożone zainteresowanie społeczeństwa telewizją przemysłową i systemami monitoringu, jako skutecznymi środkami zabezpieczającymi bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i naszego mienia. Warto więc poświęcić nieco uwagi temu zagadnieniu.

 

Na początek- kilka pojęć.

 

Telewizja przemysłowa, znana także pod angielskim skrótem CCTV (closed circuit television), to system pozwalający nam na śledzenie na odległość różnych zdarzeń rejestrowanych przez jedną, bądź nawet kilkadziesiąt czy kilkaset kamer. Systemy monitoringu swoje zastosowanie znajdują głównie w trzech grupach odbiorców.

Pierwszą z nich są odbiorcy indywidualni. System kamer służy w tym przypadku do ochrony zdrowia i życia ludzkiego, a także posiadanego mienia. Siłą rzeczy systemy z tego segmentu nie należą do najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych, gdyż potrzeby pojedynczej rodziny są inne aniżeli wielkiej korporacji.

Drugą grupą odbiorców jest szeroko rozumiany biznes. Począwszy od galerii handlowych i hipermarketów poprzez wielkie firmy produkcyjne, na różnych magazynach skończywszy. Tutaj monitoring IP zapewnia bezpieczeństwo klientom, pracownikom; a także zasobom firmy.

Ostatnią z grup jest szeroko rozumiany sektor publiczny. Mamy tutaj na myśli wszelkiego rodzaju systemu monitorujące miasta, urzędy czy inne instytucje publiczne. W niektórych przypadkach jego zastosowanie jest wymogiem wynikającym z przepisów prawa.

 

 

 

Wszystko w jednym miejscu?

 

Kompletując odpowiedni sprzęt warto to robić w jednym miejscu. Oszczędzi nam to dużo czasu i energii, a w niektórych przypadkach będzie to także dużo tańsze.

Wybierając odpowiednie rozwiązanie musimy kierować się odpowiednią jakością przesyłu obrazu. Monitoring hdcvi, hd-tvi, Ahd, analogowy. Jak widzimy wybór jest duży. Ponadto należy zdecydować się na kamery i rejestratory analogowe bądź rejestratory ip i kamery ip. Co warto pamiętać, kamery IP podłączane są do rejestratora ip, a rejestratory IP przekazują nam obraz. Monitoring ip z pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Jak widzimy zagadnień związanych z tym tematem jest dużo. Zaopatrując się w niezbędne produkty w jednym miejscu mamy pewność, że uda nam się skompletować wszystko w odpowiedni sposób, także dzięki pomocy obsługi. Wszakże nasze bezpieczeństwo to kwestia fundamentalna.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą http://www.fonex.pl/kategorie/telewizja-przemyslowa-4.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *