Cegła klinkierowa Yukon: modne szarości od firmy Röben

Czy tradycyjny materiał budowlany może prezentować się elegancko i nowocześnie. Z pewnością tak! Doskonałe parametry techniczne z modną kolorystką oraz odpowiadającym nowoczesnemu budownictwu wyborem formatów – tradycyjnego i wydłużonego – łączy cegła Yukon marki Röben

Stylowe domy wykonane z cegły klinkierowej coraz częściej zmieniają swoje oblicze. To już nie tylko tradycyjne odcienie czerwieni, ale także chłodne i ciemne barwy, które coraz bardziej zyskują na popularności. Cegła Yukon przypadnie do gustu właśnie tym, którzy cenią sobie wysokie parametry techniczne klinkieru i skłaniają się ku współczesnym trendom stylizacyjnym. Charakterystycznym elementem cegły jest jej struktura pełna drobnych, ledwie zauważalnych rys i ciekawa barwa, na którą składają się odcienie szarości. –Cegłę Yukon oferujemy w dwóch formatach, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy podkreślić współczesny charakter budynku, na przykład uwydatnić proste linie czy uwypuklić rytmiczne podziały elewacji – zauważa Lidia Misiuna kierownik marketingu firmy Röben.

Oprócz najczęściej spotykanego formatu NF (240x115x71mm), cegła Yukon dostępna jest również w formacie wydłużonym LDF (290x90x52mm). Niestandardowy wymiar produktu umożliwia wykonanie interesujących, spójnych z nowoczesną stylistyką aranżacji, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Cegłę, oprócz atrakcyjnej barwy i dwóch formatów, wyróżniają doskonałe parametry techniczne, niska nasiąkliwość, wytrzymałość oraz odporność na działanie warunków atmosferycznych. Zużycie cegieł na metr kwadratowy wynosi ok. 48 sztuk dla formatu NF i ok. 53 sztuki dla formatu LDF. Orientacyjna cena rynkowa netto to ok. 5 zł za sztukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *