budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Pomiędzy domem a mieszkaniem

2012-03-06

Wiele osób marzy o własnym domu, lecz nie zawsze może sobie na niego pozwolić. Jest jednak na rynku nieruchomości oferta, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których mieszkanie jest za małe, a dom jest poza ich zasięgiem finansowym. Szeregowiec to rozwiązanie, na które stać coraz więcej osób.


Dom szeregowy to kilka domków wolnostojących połączonych w jedno. W takim układzie każda rodzina ma swoje osobne wejście do budynku i posiada pomieszczenia przeznaczone tylko i wyłączne do własnego użytku. To proste rozwiązanie wpłynęło na ogromną popularność tego typu nieruchomości.

Komfort domu za cenę mieszkania
Wpływ na wyjątkową atrakcyjność segmentów ma przede wszystkim korzystna cena, która w przypadku podmiejskich osiedli może równać się z ceną mieszkania w centrum aglomeracji. – Relatywnie niski koszt zakupu domów szeregowych wynika z maksymalnego wykorzystania terenu. W wyniku odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni otrzymujemy dużą powierzchnię mieszkalną, w której cena zakupu gruntu stanowi niewielki koszt nieruchomości – mówi Piotr Swoboda prezes Skaland sp. z o.o. – Dzięki takim rozwiązaniom możemy oferować naszym klientom funkcjonalne domy szeregowe z własnym ogrodem w bardzo atrakcyjnej cenie 399 tys. zł. – dodaje Piotr Swoboda. Dodatkowym walorem takiej nieruchomości jest fakt, iż tego typu osiedla oferują swoim lokatorom pełną infrastrukturę z oświetlonymi drogami dojazdu, chodnikami czy placem zabaw dla najmłodszych.

Razem a jednak osobno
Warunki mieszkania w szeregowcu są bardzo zbliżone do tych, które oferuje nam dom wolnostojący. Z konstrukcyjnego punktu widzenia istotne jest, że każdy dom szeregowy posiada własną ścianę, a każdy segment oddzielony jest dodatkowo dylatacją powietrzną, co tłumi hałas i podnosi komfort mieszkania. Wszystko to sprawia, że ten typ budownictwa stanowi doskonałe połączenie poczucia swobody, którego nigdy nie da mieszkanie w bloku, z niepowtarzalnymi urokami własnego domu z ogrodem. – Istota szeregowców takich jakie oferujemy w Koninku, tkwi w spełnieniu marzeń nabywców. Własny ogród z tarasem, kominek w domu czy sąsiedztwo terenów zielonych umożliwiające obcowanie z naturą powodują, że poznaniacy wyprowadzają się z bloków, by zamieszkać na kameralnych osiedlach pod miastem – mówi Piotr Swoboda.

Potrzeba przestrzeni jest jednym z głównych powodów, dla których kupujący nieruchomość decydują się by „zamieszkać w szeregu” a nie w bloku. Pomimo tego, że w segmencie wciąż mamy sąsiadów, to jednak nie otaczają nas oni z czterech stron. Ponadto zyskujemy „dodatkowy pokój” w postaci naszego wymarzonego ogrodu, który gwarantuje kontakt z przyrodą i przebywanie w ciepłe dni na świeżym powietrzu.

Niepodważalną korzyścią takich nieruchomości jest podział domu na część dzienną i sypialną, czego nie mamy w bloku. W praktyce, domy szeregowe ze względu na swoją konstrukcję, na parterze mają zazwyczaj salon z kuchnią, na piętrze zaś sypialnie. Daje to możliwość odosobnienia i zapewnia znacznie więcej prywatności i swobody wszystkim domownikom.

Budynki w zabudowie szeregowej od wielu lat stanowią doskonałą ofertę dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni, a nie stać ich na zakup domu wolnostojącego. Choć mieszkańcy segmentu wciąż mają sąsiadów, to taka nieruchomość stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć własny ogród i nieco więcej życiowej przestrzeni.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

informacje budowlane dom budownictwo Budownictwo mieszkanie

Zobacz także...

Jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

2021-07-20

Jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem koniecznym w każdym domu i w każdym mieszkaniu. Niezależnie od tego, jaką dokładnie powierzchnię mamy do dyspozycji, należy zadbać o aranżację całego pomieszczenia więcej...

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

2021-06-02

Budownictwo modułowe – na czym to polega i jakie ma zalety?

Budownictwo modułowe zyskuje coraz większe znaczenie. Co prawda w Polsce nie jest ono jeszcze tak popularne jak na Zachodzie, ale trend ten stopniowo się odwraca. Z szacunków firmy konsultingowej Roland Berger wynika, że do końca 2022 r. udział prefabrykowanych obiektów w polskim rynku wzrośnie o niecałe 38% [1]. Z czego wynika zainteresowanie takimi rozwiązaniami? więcej...

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

2021-05-31

Schody modułowe idealne do niewielkich powierzchni

Możliwość zagospodarowania poddasza to niewątpliwa zaleta niejednego domku jednorodzinnego. więcej...

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

2021-04-26

Gaz w butlach - przydomowe instalacje gazowe

Butle gazowe znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, na działce i na biwaku. więcej...

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

2021-03-29

Jak przygotować przydomową oczyszczalnię do zimy?

Zima to ciężki okres dla instalacji każdego typu, zwłaszcza gdy okres ten opiewa w srogą aurę i siarczyste mrozy lub obfite opady śniegu. Ten czas to także okres próby dla przydomowej oczyszczalni ścieków, której prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne dla całego budynku. Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków może więc zamarznąć zimą i jak można ją zabezpieczyć tak, aby funkcjonowała sprawnie przez cały rok? więcej...