Mówi się, że każdy mężczyzna powinien dokonać w swoim życiu trzech rzeczy: wybudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo. Dwie ostatnie nie wymagają wiele wysiłku jak jednak poradzić sobie z budową domu?

Przede wszystkim budowa domu wymaga wysokich nakładów finansowych. To inwestycja na całe życie, jednak nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Z pomocą często przychodzą banki, które nieustannie reklamują korzystne kredyty mieszkaniowe. To najważniejsza przeszkoda, kolejne jednak też nie są łatwe. Trzeba zakupić działkę budowlaną, zaprojektować dom (można oczywiście wybrać gotowy projekt domu), poradzić sobie ze sprawami administracyjnymi, jak na przykład pozwolenie na budowę. Kolejny krok to wybór firmy budowlanej, która zajmie się budową domu. To bardzo ważna decyzja – jeśli zdecydujemy się na nieudolną ekipę, z pewnością będziemy żałować tego już podczas budowy. Profesjonaliści powinni jednak poradzić sobie z wszystkimi problemami, które są przecież  nieuniknione. Można popytać na przykład  znajomych o porady budowlane – ich doświadczenie może okazać się bardzo pomocne, jeśli sami szukali wcześniej firmy budowlanej.

Warto zainteresować się także materiałami budowlanymi, za które zapłacimy z pewnością niemałe pieniądze. Można zatrudnić fachowca, który sprawdzi czy zakupione przez firmę budowlana materiały są odpowiedniej jakości. Osoby, niemające doświadczenia w branży budowlanej niełatwo ocenią czy ilość i jakość materiałów budowlanych jest zgodna z zamówieniem.

 Gdy budowa domu idzie zgodnie z planem, zostaje jeszcze załatwienie specjalistów, którzy zajmą się protokołami zdawczo -odbiorczymi. Budowa domu to nie tylko praca fizyczna, ale i umysłowa -załatwianie wielu formalności zazwyczaj jest dość wyczerpujące i czasochłonne. Jednak gdy efekt końcowy spełnia nasze wymagania, zapominamy o kłopotach związanych z budową domu. Nie pozostaje nam nic innego jak wprowadzić się, zasadzić drzewo i spłodzić syna.

grafika: sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *