budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Budowa domu inwestycją życia

2013-04-23

Rozpoczęcie budowy własnego domu, wybór odpowiedniego projektu czy technologii budowania to jedne z najpoważniejszych decyzji w życiu i jednocześnie spora inwestycja finansowa. Budowa 102-metrowego murowanego domu do stanu deweloperskiego kosztuje co najmniej 180 tysięcy złotych – wynika z analizy szacunkowej wyceny firm budowlanych przeprowadzonej przez Oferteo.pl, serwisu łączącego poszukujących produktów i usług wraz z ich dostawcami i wykonawcami.

Osoby, które chcą jednej ekipie zlecić budowę i wykończenie takiego domu powinny liczyć się z wydatkiem nawet 300 tysięcy złotych, przy czym całkowity koszt zależy od przyjętego standardu wykończenia oraz cen materiałów budowlanych w różnych regionach Polski. Jak pokazuje analiza zapytań ofertowych składanych w serwisie Oferteo.pl, jedynie co siódma osoba rozważa zlecenie budowę domu „pod klucz” jednemu wykonawcy/jednej firmie. Najwięcej osób decyduje się na zlecenie budowy stanu surowego zamkniętego, a więc z oknami, dachem i drzwiami, a następnie powierza kolejne etapy pracy fachowcom specjalizującym się w różnych dziedzinach budowlanego rzemiosła.

„Pierwszy krok do rozpoczęcia budowy to decyzja o wyborze projektu, który określi bryłę domu, jego styl, liczbę pomieszczeń oraz przestrzeni do aranżacji” – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl, dodając, że Polacy raczej rzadko decydują się na eksperymenty w tej kwestii. Analiza zapytań składanych w serwisie pokazuje, że tylko 31% domów będzie budowanych według indywidualnego projektu przygotowywanego na zamówienie, pozostali użytkownicy wybierają kupno gotowego projektu.

Najpopularniejsze jest to, co tradycyjne: Polacy najczęściej decydują się na budowę tradycyjnego murowanego domu z cegły ceramicznej (44,1% użytkowników) bądź z bloczku komórkowego (32%). Stosunkowo mało zapytań dotyczy technologii szkieletowej oraz domu z bala.

Wśród zapytań o pokrycie dachu, prawie połowa użytkowników wskazuje chęć zastosowania dachówki ceramicznej (44,8%). Co trzeci pytający (35%) decyduje się na blachę/blachodachówkę.

Chociaż w większości aspektów Polacy nadal stawiają na tradycję, to wyjątkiem jest budowa piwnicy – jedynie co ósmy użytkownik serwisu decyduje się na podpiwniczenie swojego domu.

Przedstawione dane pochodzą z analizy 2 506 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2012 roku przez osoby zamierzające zlecić budowę domu.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

O OFERTEO

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Więcej na www.oferteo.pl

PR
AF

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

serwis internetowy Oferteo.pl materiały budowlane domy budowa domu Wrocław

Zobacz także...

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

2017-05-16

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

Okna i przeszklenia są elementami służącymi przede wszystkim do wprowadzania do wnętrza domu jak największej ilości naturalnego światła podwyższającego komfort życia. więcej...

Kobieta kontra remont

2017-04-27

Kobieta kontra remont

Kolory ścian przytłaczają, zarysowana podłoga przypomina o konieczności wymiany, a przypadkowe meble utrudniają poruszanie się po sypialni? Bez obaw – remont mieszkania to dla kobiet robótki ręczne XXI wieku. Wystarczy pomysł, cierpliwość i trochę wolnego czasu. więcej...

Przygotowanie działki pod budowę domu – najważniejsze formalności

2017-03-20

Przygotowanie działki pod budowę domu – najważniejsze formalności

Po zakupie działki budowlanej można przystąpić do planowania wszystkich prac, dzięki którym powstanie dom. Warto wiedzieć wcześniej, jak krok po kroku wygląda przygotowywanie działki pod budowę oraz o czym pamiętać przy zlecaniu kolejnych prac. więcej...

Okna najcieplejsze z ciepłych

2017-01-20

Okna najcieplejsze z ciepłych

Kiedy za oknami panuje zimowa aura, a słupek rtęci na termometrze wciąż spada, warto zadbać o to, by w naszych domach i mieszkaniach panowała temperatura optymalna. Najskuteczniejszą receptą na ograniczenie strat ciepła i minimalizację wydatków na ogrzewanie jest montaż ciepłych okien. Właśnie takie oferuje firma MS więcej niż OKNA. Oto jej dwie najcieplejsze propozycje. więcej...

Co decyduje o jakości blachodachówki?

2016-10-13

Co decyduje o jakości blachodachówki?

Bez wątpienia najpopularniejszym rodzajem pokrycia dachowego jest pokrycie wykonane z blachodachówki. Bardzo ładny wygląd, wytrzymałość oraz atrakcyjna cena powodują, że blachodachówka cieszy się niezmiennie bardzo dużą popularnością. Na jakie detale warto zwracać uwagę przy zakupie? więcej...