Z ciekawym splotem i falbaną – polecamy rolety nietuzinkowe!

Wewnętrzne rolety okienne to świetny sposób na dopełnienie wystroju wnętrza i ochronę pomieszczenia przed słońcem. Jako klienci zawsze mamy wybór – możemy postawić na rolety jednolite, o standardowej fakturze lub też pomyśleć o rozwiązaniu bardziej wyrazistym, z dodatkowymi elementami ozdobnymi i o ciekawych właściwościach.

Rolety wewnętrzne to praktyczny oraz efektowny dodatek, dzięki któremu w atrakcyjny sposób oprawimy okno i nadamy styl wnętrzu. Ze względu na wielość dostępnych modeli wybór może jednak sprawić kłopot, dlatego podpowiadamy, czym wyróżniają się poszczególne osłony i jaki efekt możemy dzięki nim osiągnąć. Na warsztat bierzemy rolety niestandardowe, nietuzinkowe.

Z falbaną

Rolety o nieregularnym wykończeniu, np. posiadające falbanę, przełamują monotonię, stanowiąc dyskretny, a zarazem znaczący element wystroju wnętrza. Modele wzbogacone o atrakcyjny wzór potrafią wzbudzić zachwyt, a przede wszystkim wolniej się nudzą. Z powodzeniem będą współgrać z takimi dodatkami, jak obrusy i lampy abażurowe o podobnym wykończeniu. – Rolety z falbaną wciąż cieszą się popularnością wśród klientów, ponieważ są funkcjonalne, a dzięki niestandardowemu kształtowi – bardziej dekoracyjne. Rozwiązania tego typu sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych np. w stylu angielskim – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO. – W ofercie PRAKTO z falbaną dostępne są rolety wolnowiszące Classic z linii Uni oraz Decor – uzupełnia ekspert.

Z żakardem

Innym wyróżniającym się produktem wśród osłon okiennych są rolety o niestandardowym splocie tkaniny. To dobre rozwiązanie, gdy klasyczne, gładkie osłony przestały robić na nas wrażenie i poszukujemy nowego, nieopatrzonego modelu. Spośród dostępnych rolet o ciekawszym splocie na szczególną uwagę zasługują rolety żakardowe. – Żakard to popularna tkanina w przemyśle włókienniczym, wykorzystywana do produkcji m.in. sukni, płaszczów i żakietów, charakteryzuje się wypukłym i błyszczącym wzorem. Rolety z kunsztownie tkanym dekorem delikatnie połyskują w słońcu, co sprawia, że wnętrza, w których są zamontowane, zyskują na przytulności i elegancji – tłumaczy Leszek Jarema.

Dzień i noc

Innowacyjne, a jednocześnie wyjątkowo dekoracyjne, są również rolety typu „dzień-noc”, które dzięki specjalnemu układowi dwóch rodzajów tkaniny mogą zaciemniać pomieszczenie częściowo lub całkowicie, pozwalają więc na swobodną „grę” światłem. W efekcie bez trudu wprowadzimy do wnętrza romantyczny klimat. – Roleta typu „dzień-noc” to nowoczesna i efektowna forma łącząca w sobie funkcjonalność rolety, żaluzji, a w pewnym sensie również firanki, która zatrzymuje tylko część światła. Spełnienie tej funkcji jest możliwe bez konieczności podciągania rolety. Warto to podkreślić, ponieważ osłona jest ładna sama w sobie i dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach – uzupełnia ekspert marki PRAKTO.

http://www.prakto.eu/

O marce:

PRAKTO oferuje kompleksowe rozwiązania okienne. W ofercie marki znajduje się szeroki wybór rolet i akcesoriów uzupełniających, które pozwalają wybrać produkt praktyczny, łatwy w montażu i użytkowaniu, a zarazem estetyczny. Portfolio marki tworzą następujące kategorie produktowe: rolety klasyczne, rolety mini, rolety bambusowe, karnisze, żaluzje, akcesoria i mechanizmy do rolet. Produkty dostępne są w handlu tradycyjnym oraz marketach DIY w całej Polsce i Europie. PRAKTO należy do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.

http://www.prakto.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *